Սյունիքի մարզի տարածքում ընթացող մարտերի վերաբերյալ տարածվող տեղեկություններն իրականությանը չեն համապատասխանում.ԱԱԾ 05/12/2021   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ Սյունիքի մարզի տարածքում մեկնարկած ու ընթացող մարտերի վերաբերյալ զանգվածային լրատվության միջոցներով և սոցիալական ցանցերում տարածվող տեղեկություններն իրականությանը չեն համապատասխանում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ազգային անվտանգության մամուլի ծառայությունից։
Նկատի ունենալով հիշյալ տեղեկությունների տարածման արդյունքում հանրության շրջանում ձևավորված անհանգստությունները՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը խստորեն զգուշացնում է զերծ մնալ ապատեղեկատվություն տարածելու, ազգաբնակչության շրջանում խուճապ առաջացնելու և անհարկի լարվածություններ հրահրելու գործելաոճից ու տեղեկացնում, որ նմանատիպ երևույթներն ունենալու են համապատասխան իրավական հետևանքներ՝ ամենախիստ գործիքակազմերի կիրառմամբ:
Ազգային անվտանգության մարմինները դարձյալ հորդորում են զերծ մնալ ոչ պաշտոնական ու չճշտված տեղեկությունների տարածումից և ապավինել բացառապես պաշտոնական լրահոսին:

СНБ опровергла информацию о боях в Сюнике и призвала воздержаться от тиражирования непроверенных сведений 05/12/2021   15:20  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Армении официально сообщает, что тиражируемые в СМИ и социальных сетях сведения о начавшихся и идущих боях на территории Сюникской области не соответствуют действительности.
“Учитывая возникшие среди общественности опасения из-за распространения упомянутой информации, Служба национальной безопасности Республики Армения строжайше предупреждает, призывая воздерживаться от тиражирования дезинформации, нагнетания паники и провоцирования лишней напряженности среди населения и сообщает, что подобные явления будут иметь соответствующие правовые последствия с задействованием самых строгих инструментов”, - говорится в сообщении пресс-центра СНБ.
Органы национальной безопасности вновь призывают воздерживаться от распространения неофициальных и неуточненных сведений и полагаться исключительно на официальные источники информации.