«Ամեն հիմարություն չեմ մեկնաբանում». Վարդազարյանը՝ սոցցանցերում շրջանառվող ձայնագրության մասին 05/10/2021   13:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ամեն հիմարություն չեմ մեկնաբանում»,- այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ԲԴԽ նախագահ (լիազորությունները ժամանակավորապես կասեցված են) Ռուբեն Վարդազարյանը՝ անդրադառնալով համացանցում տարածված ձայնագրությանը, ըստ որի՝ ենթադրաբար Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արմեն Բեկթաշյանը հեռախոսազրույցում պատմում է, թե ինչպես է ԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանն իրեն իբրև ցուցումներ տալիս՝ քրեական հեղինակություն համարվող Վահագն Աբգարյանի՝ «Ալավերդցի Վահագի» գործով՝ վերջինիս ազատ արձակել։
16:01 07/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎարդազարյանը հետապնդվում է այն բանի համար, որ փորձել է ապահովել դատական իշխանությունների անկախությունը. Վանեցյան
14:32 03/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուբեն Վարդազարյանը դիմել է դատարան. Պահանջում է վերացնել քրեական գործ հարուցելու եւ իրեն մեղադրանք առաջադրելու ապօրինի որոշումները
12:13 20/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ-ն՝ Գագիկ Ջհանգիրյանի կողմից Ռուբեն Վարդազարյանի աշխատասենյակի կապարակնքված դուռը բացելու մասին
16:20 17/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՔԾ-ն ու Դատախազությունը չեն հերքում, որ Ռուբեն Վարդազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել արդարադատության խոչընդոտելու համար. Նախընտրում են լռել
20:40 16/04/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՊարոն Չիչոյանին հանձնում եմ ՀՀ դատավորների դատին. Ռուբեն Վարդազարյան

"Я не комментирую всякую чушь": Рубен Вардазарян о появившейся в Сети аудиозаписи 05/10/2021   15:35  |  Лента новостей
Я не комментирую всякую чушь, заявил в беседе с корреспондентом "ФактИнфо" председатель Высшего судебного совета Рубен Вардазарян(полномочия временно приостановлены), коснувшись появившейся в Сети аудиозаписи. Согласно этой записи, которой, предположительно, судья Апелляционного уголовного суда Армен Бекташян по телефону рассказывает, как глава ВСС Рубен Вардазарян якобы давал ему указания по делу считающегося криминальным авторитетом Ваагна Абгаряна(Алавердци Ваагна), в частности, - освободить последнего.
Хотя Генеральная прокуратура Армении заявила об отсутствии проблемы преодоления функциональной неприкосновенности Рубена Вардазаряна ввиду того, что уголовное преследование не касается исполнения судьей своих полномочий, даже в подготовленном по поручению бывшего военного прокурора Гагика Джангиряна сообщении ВСС было отмечено, что уголовное преследование в отношении Рубена Вардазаряна осуществляется не в связи с исполнением им своих полномочий, однако факт, что уголовное дело было возбуждено по признакам воспрепятствования осуществлению правосудия, совершенного с использованием своего должностного положения.