Լավրովն այսօր կմեկնի Բաքու՝ քննարկելու Ղարաբաղի շուրջ պայմանավորվածությունները 05/10/2021   11:17  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն այսօր կմեկնի Բաքու, որտեղ նախատեսված են մի շարք հանդիպումներ՝ քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը։ Լավրովն Ադրբեջանի մայրաքաղաքում կմնա մինչև երեքշաբթի։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ Բաքվում նախատեսվում են մի շարք հանդիպումներ՝ դիտարկելու երկկողմ և տարածաշրջանային համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային ասպարեզում փոխգործակցության հարցերի լայն շրջանակը։
Առաջնահերթ ուշադրություն է դարձվելու Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի հայտարարությունների իրագործման գործնական կողմերին։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 5-6-ին Սերգեյ Լավրովը ժամանել էր Երևան, որտեղ հանդիպումներ ունեցավ ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանի և ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
10:00 08/05/2021  |  ՄամուլԱրցախի կարգավիճակի հարցն առաջին պլան չեն բերում. ռուս վերլուծաբան. «Ժողովուրդ»
18:02 06/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍերգեյ Լավրովն ու Արա Այվազյանն այցելել են Հաղթանակի զբոսայգի
14:04 06/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետերի մակարդակով փոխգործակցությունը բացառապես կամավոր սկզբունքերով է՝ փոխշահավետ հիմքի վրա. Լավրով

Лавров сегодня отправится в Баку для обсуждения договоренностей по Карабаху 05/10/2021   11:29  |  Лента новостей
Министр иностранных дел России Сергей Лавров в понедельник вылетит в Баку, где у него запланирован ряд встреч по обсуждению обстановки в Нагорном Карабахе, он пробудет в азербайджанской столице до вторника, передает ТАСС.
Как сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, анонсируя визит, на встречах с руководством Азербайджана предполагается рассмотреть широкий круг вопросов двустороннего и регионального сотрудничества, а также взаимодействие на международной арене. "Приоритетное внимание будет уделено практическим аспектам реализации заявлений лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года", - отметила она.
Напомним, 5-6 мая российский министр посетил Ереван, где был принят армянским коллегой Арой Айвазяном и и. о. премьер-министра республики Николом Пашиняном.Лавров - Пашиняну: уверены, что мы сможем решить проблему возвращения удерживаемых лиц в ближайшее время
17:21 06/05/2021  |  Лента новостейАйвазян и Лавров возложили цветы у вечного огня в Парке Победы в Ереване(ФОТО)
15:03 06/05/2021  |  Лента новостейСергей Лавров: Россия остается ведущим деловым партнером и инвестором Армении
14:31 06/05/2021  |  Лента новостейЛаврова попросили прокомментировать слова Алиева о "Зангезурском коридоре"
14:06 06/05/2021  |  Лента новостей“Подобные попытки ставят весь процесс с ног на голову”:Лавров призвал не политизировать процесс разблокирования коммуникаций