Անհետ կորած զինծառայողների հարազատներն արգելափակած են պահում ՊՆ-ի բոլոր մուտքերը. Տեղում կենտրոնացել են ոստիկանական ուժեր 04/08/2021   14:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության բոլոր՝ երեք մուտքներն արգելափակված են։ «Փաստինֆո»-ի տեսախցիկը ֆիքսել է, որ անհետ կորած զինծառայողների հարազատներն ավտոմեքենաներով փակել են ՊՆ-ի բոլոր մուտքերն ու ելքերը, իսկ ՊՆ շենքի մոտ ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացվել։ Տարածքը հսկում է նաև Ռազմական ոստիկանությունը։
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատները երկար լռությունից հետո արձանագրում են՝ իրենց հարցերին խոստացված լուծումներն այդպես էլ չեն տրվել։
Հիշեցնենք, որ առավոտյան անհետ կորած զինծառայողի հարազատ Արսեն Ղուկասյանը տեղեկացրել էր, որ նորից կտրուկ գործողություների են դիմելու, այս անգամ ՝ երկարաժամկետ։
Մոտ մեկ ամիս առաջ էլ զինծառայողների հարազատները նույն կերպ փակել էին ՊՆ մուտքերը, մնացել մինչև աշխատանքային ժամի ավարտը։ Նրանցից հինգին ընդունել էր նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը, վստահեցրել, որ ռազմագերիների վերադարձի հարցով զբաղվում են, իսկ զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն Արցախում նոր թափ կստանան։
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատներն այսօր ստիպված էին նույն քայլին դիմել, քանի որ նշում են, որ խոստումները չեն կատարվել։ Խոստացել են այնքան մնալ, մինչև իրենց զավակների հարցը չլուծվի։
14:30 08/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանում «գոյություն չունեցող» կորուստներն սկսել են ջրի երես դուրս գալ. Անհետ կորած զինվորները հարազատները հանդիպել են գլխավոր դատախազին
20:37 05/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմփոփվել են կատարված աշխատանքները. ՊՆ
20:20 05/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ն զոհերի թիվ է տրամադրել. Փաշինյանի հայտնած տվյալների հետ դրանք չեն համապատասխանում. Sputnik Արմենիա
19:33 05/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով միջադեպեր չեն արձանագրվել
17:36 03/04/2021ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով միջադեպեր չեն արձանագրվել

Родственники пропавших без вести военнослужащих перекрыли все подъезды к Минобороны: к месту стянуты силы Полиции 04/08/2021   15:19  |  Лента новостей
Родственники пропавших без вести военнослужащих на автомобилях перекрыли все подъезды к Минобороны. Это зафиксировала видеокамера “ФактИнфо”. К зданию ведомства стянуты силы Полиции.  Территорию  также контролирует Военная полиция.
Родственники без вести пропавших военнослужащих после долгого молчания констатировали, что так и не дождались обещанного решения.
Родственник одного из пропавших без вести военнослужащих Арсен Гукасян в прямом эфире со своей страницы в Facebook ранее сообщил, что они снова планируют прибегнуть к решительным действиям.
Около месяца назад родственники аналогичным образом перекрыли подступы к Минобороны. Пятерых протестующих принял министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян и заверил, что вопросом военнопленных занимаются, а поиск останков военнослужащих активизируются.
Родственники без пропавших военнослужащих сегодня вынуждены были пойти на тот же шаг, поскольку, как отметили они, обещания не были выполнены. Они обещают проводить акцию до тех пор, пока вопрос не будет решен.