Նրա դերը հայկական բանակի կայացման և Ղարաբաղյան պատերազմում մեր հաղթանակների հարցում անգնահատելի է. Ռոբերտ Քոչարյանը՝ Կոմանդոսի մասին 04/01/2021   14:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցական ուղերձ է հղել՝ Արկադի Տեր-Թադևոսյանի մահվան կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են նախագահի գրասենյակից։
«Ցավակցում եմ Արկադի Տեր-Թադևոսյանի հարազատներին և մտերիմներին, նրա ընկերներին և զինակիցներին: Նրա դերը հայկական բանակի կայացման և Ղարաբաղյան պատերազմում մեր հաղթանակների հարցում անգնահատելի է: Մեր պարտքն է հավերժ պահպանել այդ նշանավոր մարդու մասին հիշատակը»,- նշված է հայտարարությունում:
12:24 01/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՓաշինյանին առաջարկել եմ գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանին շնորհել Հայաստանի ազգային հերոսի կոչում. Մարուքյան
17:06 31/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍիրելի՛ Կոմանդոս, խոստանում ենք, որ Շուշին կրկին կազատագրվի և հոգիդ կխաղաղվի երկնային կյանքում.Վազգեն Մանուկյան

Роберт Кочарян выразил соболезнования в связи с кончиной генерал-майора Аркадия Тер-Тадевосяна 04/01/2021   14:35  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной генерал-майора Аркадия Тер-Тадевосяна(Коммандоса). Об этом сообщили в офисе второго президента Армении.
"Соболезную родным и близким Аркадия Тер-Тадевосяна, его друзьям и боевым товарищам. Неоценимы его роль в становлении Армянской армии и вклад в победы в Карабахской войне. Наш долг  - хранить вечно память об этом славном человеке", - отмечается в теграмме.