Տավուշի մարզպետը դատական հայց է ներկայացրել Հրանտ Բագրատյանի դեմ 03/30/2021   13:59  |  Քրեական խրոնիկոն
Մարզպետ Հայկ Չոբանյանը դատական հայց է ներկայացրել նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի դեմ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանի խոսնակ Լիլիթ Սարգսյանը:
«Մարզպետը պահանջում է դատարանից` պարտավորեցնել պարոն Բագրատյանին հրապարակայնորեն ներողություն խնդրել, ինչպես նաև, որպես պատճառված վնասի հատուցում, վճարել 1 դրամ»,- գրել է խոսնակը:
Նշենք, որ ավելի վաղ Հայկ Չոբանյանը հայտնել էր, որ Տավուշից տարածքներ հանձնելու մասին խոսակցությունների պատճառով 4 միլիոն դոլարի ներդրումը կանգնել է և որ դատի են տվել Հրանտ Բագրատյանին:
Նշենք, որ ՀՀ նախկին վարչապետ, տնտեսագետ Հրանտ Բագրատյանը հայտնել էր, որ ադրբեջանցիները Տավուշի մարզում չափագրումներ են անում:
19:17 21/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀանգիստ եղեք, մեր սահմանները ամուր են մեր բանակով, մեր ժողովրդով. Հայկ Չոբանյան
10:54 29/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր օրակարգում 1 հարց կա, երկրի զարգացումը այնպիսի տեմպերով, ինչպիսին չենք տեսել, չենք պատկերացնում, շատերը չեն հավատում. Հայկ Չոբանյան
09:56 27/08/2020  |  ՄամուլԽաշթառակի ողբերգական դեպքից առաջ այդ ընտանիքին անդրադարձել է «Կիսաբաց լուսամուտները». ինչ է պարզվել «Հրապարակ»
15:41 22/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏավուշում բռնության ենթարկված երեխաները վերականգնողական կենտրոն կտեղափոխվեն. ստուգումների ժամանակ ընտանիքը շատ բաներ գաղտնի է պահել. մարզպետ

Губернатор Тавуша подал в суд на Гранта Багратяна 03/30/2021   14:28  |  Гражданское право
Губернатор Тавушской области Армении Айк Чобанян подал судебный иск против бывшего премьер-министра РА Гранта Багратяна. Об этом сообщила пресс-секретарь губернатора Тавуша Лилит Саркисян на своей странице в Facebook.
"Губернатор требует от суда обязать господина Багратяна принести публичные изменения, а также выплатить в качестве причиненного ущерба компенсацию в размере 1 драма", - написала пресс-секретарь.
Отметим, что ранее Айк Чобанян заявил, что из-за слухов о сдаче территорий Тавуша была сорвана инвестиционная сделка на сумму 4 млн. долларов и что на Гранта Багратяна подали в суд.
Отметим, что бывший премьер Армении, экономист Грант Багратян ранее заявил, что азербайджанцы проводят в Тавушской области замеры.