Հադրութի շրջանում փրկարար ջոկատների երեկվա որոնումներն արդյունք չեն տվել. Աճյուններ չեն հայտնաբերվել 02/12/2021   11:34  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ ԱԻՊԾ-ից հայտնում են, որ Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող Հադրութի շրջանում փրկարար ջոկատների երեկվա որոնումներն արդյունք չեն տվել: Աճյուններ չեն հայտնաբերվել:
Այսօր 6 ջոկատով որոնողական աշխատանքներն իրականացվում են Արցախի հարավային թևում՝ Բերձոր-Իշխանաձոր-Հադրութ ընկած տարածքներում:
Հրադադարից հետո որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է 1371 զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:

Вчерашние поиски в Гадрутском районе не дали результатов, останков не обнаружено – ГСЧС Арцаха 02/12/2021   11:51  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Проведенные накануне спасательными отрядами поисковые работы  находящемся вне контроля Арцаха Гадрутском районе не дали результатов, останков не обнаружено. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
Сегодня поисковые работы проводят 6 спасательных отрядов. Поиски ведутся в южной части Арцаха, на территории Бердзор-Ишханадзор-Гадрут.
С начала поисковых работ и по сей день в зоне недавних боевых действий были найдены тела 1371 человека.