Տիգրան Աբրահամյանն ուշադրություն է հրավիրում փաստին՝ Բալասանյանը չի մասնակցել ԱԽ խորհրդակցությանը 01/22/2021   13:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալով կառավարությունում տեղի ունեցած Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցությանը, գրում է.
«Հանդիպմանն Արցախի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը չի մասնակցել։ Եթե չեմ սխալվում՝ սա երկրորդ դեպքն է, երբ նման ձևաչափով հանդիպմանը Արցախի ԱԽ քարտուղարը չի մասնակցում։
Արցախում անվտանգության հետ առնչվող բոլոր հարցերը համակարգող պաշտոնյան՝ ԱԽ քարտուղարը չի մասնակցում հանդիպմանը, բայց դրան մասնակցում է Արսեն Թորոսյանը, Սուրեն Պապիկյանը, Ավինյանը, Արարատ Միրզոյանը։
Սա այն ամենն է ինչը պետք է իմանալ ԱԽ ընդլայնված խորհրդակցությունների լրջության և դրանում քննարկվող հարցերի կարևորության մասին։
Մեծ առումով, մասնակիցների կազմն էլ տեսնելիս արդեն պարզ է, թե դրանք ուր, երկրի սպառնալիքներն ու անվտանգության լուծումներն ուր։
Սրանք միայն մի ուղղությամբ են մտածում՝ ինչպես երկարացնեն իրենց իշխանությունը՝ մեր երկրի ազգային շահերը ոտնահարելու և Հայաստանին ու Արցախին առավելագույն վնաս պատճառելու գնով»։
12:01 22/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանի և Արցախի նախագահի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն
11:29 22/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիքի մարզի որոշ տարածքներում տեղի ունեցած հանցագործությունները կքննվեն նաև Ադրբեջանի քննչական մարմինների կողմից. Հարցման պատասխան
09:47 22/01/2021  |  ՄամուլՎարչապետի խորհրդա­կանը ղեկավարելու է մեկ տասնյակ փոխնախա­րարի, ԱԱԾ տնօրենի տեղակալին, ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալին «Հրապարակ»
08:12 22/01/2021  |  ՄամուլՇիրակի նոր մարզպետին ինչո՞ւ էին ազատել առողջապահության փոխնախարարի պաշտոնից. ուշագրավ պատմություններ «Ժողովուրդ»
08:08 22/01/2021  |  ՄամուլՓաշինյանը փորձում է բանակցել ընդդիմության հետ․կոալիցիա կազմելու առաջարկներ արվել են ե՛ւ ԲՀԿ-ին, ե՛ւ ԼՀԿ-ին «Հրապարակ»
00:01 22/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլը Ալիևի քարտուղարուհու հրահանգներն էլ կկատարի հանուն իշխանության. Կարեն Վրթանեսյան

Эксперт обратил внимание на отсутствие Виталия Баласаняна на расширенном заседании Совбеза 01/22/2021   15:01  |  Комментарий
Глава аналитического центра “Энакет” (“Точка опоры”) Тигран Абрамян обратил внимание на отсутствие секретаря Совета безопасности Арцаха Виталия Баласаняна на расширенном заседании Совбеза в правительстве  Армении.
“Во встрече секретарь Совета безопасности Арцаха не участвовал. Если не ошибаюсь, это уже второй случай, когда секретарь Совета безопасности Арцаха не участвует во встрече в таком формате”, - написал Абрамян на своей странице в Facebook.
По его словам, официальное должностное лицо, координирующее все вопросы, связанные с безопасностью в Арцахе, секретарь Совета безопасности не принимает участия во встрече, но в ней принимают участие Арсен Торосян, Сурен Папикян, Авинян, Арарат Мирзоян.
“Это все, что нужно знать о серьезности расширенных заседаний Совета безопасности и важности обсуждаемых на них вопросов. По большому счету, по составу участников уже ясно: где они, а где угрозы для страны и решения в сфере безопасности”, - отметил Абрамян.
"Они думают только в одном направлении: как продлить свое правление за счет попрания национальных интересов нашей страны и ценой нанесения максимального ущерба Армении и Арцаху", - добавил Тигран Абрамян.
17:54 23/09/2020  |  Лента новостейДелегация во главе со спикером парламента Арцаха находится с рабочим визитом в Ереване