Մեր աչքի առաջ Փաշինյանը շարժվելու է դեպի Ադրբեջան. Նա ուզում է լինել մի երկրի ղեկավար, որտեղ ապրում է 500 հազար մարդ. Գաբրիելյանով 01/21/2021   10:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաշինյանի երեկվա ելույթը մի բանի մասին է խոսում. Նա իր հետևից կամուրջներ է այրում ։ Նա չի կարող չհասկանալ, որ երկրի վրա ապրելու վայր գրեթե չի մնացել»,- այս մասին տելեգրամի իր ալիքում գրել է «Նյուզ Մեդիա» հոլդինգի հիմնադիր Արամ Գաբրելյանովը ու հավելել, որ այնտեղ, ուր հայեր են ապրում, Փաշինյանի համար տեղ չկա։ Դա է պատճառը, որ վարչապետն իր հետևից հետևից այրելով ամեն ինչ, վճռական քայլ է արել, որպեսզի նրան ապրելու տեղ տան Ադրբեջանում կամ Թուրքիայում։
«Մեր աչքի առաջ Փաշինյանը շարժվելու է դեպի Ադրբեջան։ Երեկվա հայտարարությունը, թե Շուշին ադրբեջանական քաղաք է, միայն դավաճանական ճանապարհի սկիզբն է։ Ես կարող եմ նկարագրել Փաշինյանի երազանքը։ Նա ուզում է լինել մի երկրի ղեկավար, որտեղ ապրում է 500 հազար մարդ, ովքեր իրենց հայ են համարում. այդ մարդիկ Եհովայի վկաներ են, ԼԳԲՏ համայնքը կծաղկի և բանակ չի լինի, միայն տականքներից բաղկացած ոստիկանությունը լիովին կենթարկվի թուրքական սուլթանին։ Ահա այսպիսի պետությունում Փաշինյանը կարող է հավերժ իշխել։ Հիմա էլ Նիկոլն ու իր «Իմ քայլը» հուսահատ փորձեր են անում հենց այսպես վերափոխել Հայաստանը»,- գրել է Գաբրիելյանովը։
08:20 21/01/2021  |  ՄամուլՓաշինյանը վստահ չէ, որ իր հրաժարականից հետո ԱԺ-ն չի ընտրի նոր վարչապետ «Հրապարակ»
00:35 21/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիևի և Փաշինյանի ուղղակի կապը շարունակվել է ընդհուպ մինչև 2020թ-ը. Ռաշիդ Նուրգալիեվ
22:49 20/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյդ սրիկա դավաճանին հիշեցնում եմ, որ Ալիևն իրեն ստորացնում էր պատերազմի ընթացքում ու հրադադարի առաջին օրվանից, երբ մենք ունեինք ադրբեջանցի գերիներ. Արսեն Բաբայան
22:21 20/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Թե՞ տպավորություն էիր ուզում ստեղծել, որ Շուշին չես հանձնում, այլ գրավում են». Վահագն Վարագյան

Арам Габрелянов: Пашинян сжигает за собой мосты; там, где живут армяне, ему нет места 01/21/2021 11:04 | Комментарий
Вчерашнее выступление Пашиняна говорит об одном - он сжигает за собой мосты. Об этом в своем Telegram-канале написал российский медиаменеджер Арам Габрелянов.
«Он не может не понимать, что места для жизни у него на земле почти не осталось. Там, где живут армяне - ему места нет. Поэтому он, сжигая за собой всё, сделал решительный шаг для того, чтобы его приняли жить в Азербайджане или Турции», - пишет Габрелянов.
По его словам, на наших глазах Пашинян будет сдвигаться в сторону Азербайджана.
«Вчерашнее заявление, что Шуши - это азербайджанский город , только начало предательского пути. Я могу описать мечту Пашиняна. Он хочет быть руководителем страны, в котором живут от силы 500 тыс. человек, именующих себя армянами. Вера у этих людей «свидетели йеговы», расцвет ЛГБТ, нет армии. Только полиция, состоящая из подонков, полное подчинение страны турецкому султану. Вот в таком государстве Пашинян может править вечно.
Сейчас и Никол и его « Мой Шаг» делают отчаянные попытки именно так переформатировать Армению. Единственное, что я могу сказать - Вот тут, Никол, буй ты угадал!»- написал российский медиаменеджер.