Հադրութի Խծաբերդ-Հին Թաղեր հատվածում անհայտ կորած է համարվում ոչ թե 171, այլ 73 մարդ․ Արցախի ՊԲ 12/16/2020   23:12  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Տարբեր լրատվամիջոցներով շարունակում են հակասական տեղեկություններ տարածվել Խծաբերդ-Հին Թաղեր հատվածում անհայտ կորած հայ զինծառայողների մասին: Մասնավորապես, շրջանառվում է ընդհուպ մինչև 171 հայ զինծառայողի մասին տեղեկատվություն, ինչը չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՀ ՊՆ մամուլիծառայություն տարածած հաղորդագրությունից:
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ նշված ուղղությունում դեռևս շարունակում է անհայտ մնալ 73 մարդու ճակատագիր: Միջադեպի առաջին իսկ ժամերից, ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ, տարվում են անհետաձգելի աշխատանքներ մեր զինծառայողների ճակատագրերը հնարավորինս արագ պարզելու ուղղությամբ:
Հավելենք, որ խնդիրը տեղում ուսումնասիրելու և անհրաժեշտ գործողություններ ձեռնարկելու նպատակով Արցախի Հանրապետություն է մեկնել նաև ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ ՕնիկԳասպարյանը։
Հանրությանը պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրվի իրականացվող քայլերի և դրանց արդյունքների վերաբերյալ։
22:23 16/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Տեսնելով Հայաստանում տիրող անարժանապատիվ վիճակը, Ադրբեջանը դեռ շատ բարբարոսություններ կիրականացնի». Ռուբեն Մելիքյան
22:15 16/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս ողբերգական կորուստները կշարունակվեն այնքան, քանի դեռ իշխանության ղեկին դավաճանած իշխանություններն են. Տիգրան Աբրահամյան
21:54 16/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈւղղակի քաոս էր, տպավորություն է, որ պահեստազորայիններին տանում էին Ջաբրայիլ՝ կոտորելու համար. փորձագետ
21:48 16/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏոտալ ամենաթողությունը մեր երկրի համար ողբերգությամբ է ավարտվելու. Թևան Պողոսյան
20:54 16/12/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀայաստանն ու Ադրբեջանը մեկնաբանությունների պատերազմ են սանձազերծել
20:22 16/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ

В Минобороны Арцаха назвали число пропавших без вести на участке Хцаберд-Хин Тагер 12/17/2020   09:24  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Через различные СМИ продолжают распространяться противоречивые сведения об армянских военнослужащих, пропавших без вести на участке Хцаберд-Хин Тагер, в частности, тиражируется информация о 171 армянском военнослужащем, что не соответствует действительности. Об этом сообщает Министерство обороны Арцаха.
"На данном направлении по-прежнему неизвестна судьба 73 человек. С первых же часов инцидента при содействии российских миротворцев ведутся неотложные работы для скорейшего выяснения судьбы наших военнослужащих", - говорится в сообщении.
В Минобороны добавили, что для изучения проблемы на месте и проведения необходимых действий в Арцах направился также начальник Генштаба ВС Армении генерал-полковник Оник Гаспарян.
"Общественности периодически будет предоставляться информация о предпринимаемых шагах и их результатах", - говорится в сообщении.