Փաշինյանն ընդամենը փողոցային ջեբկիր է, որը մեզանից խլել է մեր արժանապատվութունը և ինքնասիրությունը.Իշխան Սաղաթելյան 12/11/2020   15:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի մի քանի փողոցներում այս պահին քաղաքացիները քայլերթ են իրականանցնում՝ վարչապետի հրաժարականի պահանջով.
Քայլերթի ժամանակ ՀՅԴ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը կոչ արեց քաղաքացիներին միանալ վարչապետի հրաժարականի պահանջով քայլերթին.
«Քանի Նիկոլ Փաշինյանն իշխանության է, մենք մեր անհնազանդության ակցիաները չենք դադարեցնելու: Փաշինյանն ընդամենը փողոցային ջեբկիր է, որը մեզանից խլել է մեր արժանապատվութունը և ինքնասիրությունը, ջնջել է մեր 30 տարվա հաղթանակը, հարցականի տակ դրել մեր ապագան»,-ասաց Սաղաթելյանը՝ կոչ անելով ոստիկաններին չտրվել սադրանքների և չխոչընդոտել իրենց ակցիաներին:

Пашинян всего лишь уличный карманник, который отнял у нас наше достоинство – Ишхан Сагателян 12/11/2020 16:08 | Лента новостей
Шествия с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна проходят в эти минуты в разных частях Еревана.
В ходе шествия член АРФ “Дашнакцутюн” Ишхан Сагателян призвал граждан присоединиться к шествию с требованием отставки премьера.
“Пока Никол Пашинян находится у власти, мы не прекратим наши акции неповиновения. Пашинян всего лишь уличный вор-карманник, который отнял у нас наше достоинство и самолюбие, перечеркнул наши 30 лет, поставил под вопрос наше будущее”, - заявил Сагателян, призвав полицейским не поддаваться провокациям и не мешать их акциям.