Նիկոլ Փաշինյանի մեկ րոպե ավել մնալը հյուծում է մեր երկիրը և պառակտում է մեր հասարակություն.Իշխան Սաղաթելյան 12/03/2020   16:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Վազգեն Մանուկյանը իր կենսագրությամբ, անցած ճանապարհով և հմտություններով այն մարդն է, որ երկրին կբերի հանգստություն, հանդարտություն և կկարողանա կազմակերպել խորհրդարանական արտահերթ թափանցիկ ընտրություններ: Վազգեն Մանուկյանն այն թեկնածուն է, որ կարող է իր հմտություններով հաղթահարել մեր երկրի առջև կանգնած մարտահրավերները՝ իր գլխավորությամբ գործող ժամանակավոր կառավարության հետ»,-ասաց Սաղաթելյանը:
Նա նաև հայտնեց որ ավելի ուշ կլինի համատեղ հայտարարություն, որտեղ կներկայացվեն հետագա անելիքների մանրամասները.
«Պետք է հեռացնել այս ապազգային իշխանությանը, որպեսզի մեր երկրի առջև կանգնած բոլոր հարցերը կարողանանք լուծել: Ռազմագերիները ամենակարևոր խնդիրներից է և այս ուղղությամբ պետք է ամեն ինչ անենք»,-ասաց ՀՅԴ ներկայացուցիչը:
«Փաշինյանը պետք է րոպե առաջ անցնցում հեռանա: Նիկոլ Փաշինյանի մեկ րոպե ավել մնալը հյուծում է մեր երկիրը և պառակտում է մեր հասարակությունը»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց Իշխան Սաղաթելյանը՝ ընգծելով, որ կա երկու ճանապարհ՝ կամ Փաշինյանը պետք է հեռանա կամ ԱԺ-ն քննարկի նրա պաշտոնանկության հարցը:
16:12 03/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎազգեն Մանուկյանն իր անցած ճանապարհով և ունեցած փորձով կարող է նստել բանակցային սեղանի շուրջ. Վանեցյան

Нахождение Пашиняна у власти минутой дольше изматывает страну и раскалывает общество - Сагателян 12/03/2020   17:03  |  Политика
Вазген Манукян является тем человеком, который благодаря своему пройденному пути и навыкам принесет стране спокойствие и сможет организовать прозрачные досрочные парламентские выборы, считает представитель АРФ “Дашнакцутюн” Ишхан Сагателян.
По его словам, Вазген Манукян – этот тот кандидат, который может благодаря своим навыкам вместе с возглавляемым им правительством преодолеть стоящие перед страной вызовы.
Сагателян также сообщил, что позже появится заявление, где будут представлены подробности относительно дальнейших планов оппозиции.
“Надо отстранить от власти это антинациональное правительство, чтобы решить все назревшие в стране вопросы, в первую очередь вопрос, связанный с военнопленными. Надо предпринять все усилия в этом направлении”, - сказал представитель АРФД.
По его словам, Пашинян должен немедленно уйти.
“Нахождение Никола Пашиняна у власти минутой дольше изматывает нашу страну и раскалывает наше общество”, - сказал Ишхан Сагателян, подчеркнув, что есть два пути: либо Пашинян должен уйти, либо парламент должен рассмотреть вопрос об ег отставке.