Ադրբեջանցիները աստղաբաշխական գումար են առաջարկել Արցախի դիմաց. Ո՞րն է եղել Փաշինյանի արձագանքը. Ցավոտ հարցադրումներ 12/01/2020   14:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մի շարք հարցեր կան, որոնց շուրջ մեր հասարակությունը պետք է մտածի,- այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում հայտարարել է քաղաքական գործիչ Աղվան Վարդանյանը՝ հնչեցնելով մի շարք ցավոտ հարցեր։
«Արդյոք 2019թ արաբական մի երկրում հանդիպել են Հայաստանի և Ադրբեջանի բարձրաստիճան երկու համարժեք պաշտոնյա, արդյոք Ադրբեջանի ներկայացուցիչը Հայաստանի ներկայացուցչին փոխանցել է թուղթ, որի վրա աստղաբաշխական գումար է նշված եղել՝ որպես առաջարկ Արցախի հարցը հօգուտ Ադրբեջանի լուծման և երբ մեր պաշտոնյան բորբոքվել է, թե ինչ ես առաջարկում, դիմացինը շատ կիրթ ասել է՝ մի բորբոքվեք, ընդամենը փոխանցեք Ձեր ղեկավարին։ Արդյոք, երբ հայ պաշտոնյան նույնքան բորբոքված ղեկավարին ասել է՝ տես, թե ինչ են առաջարկում փոխանցել, երկրի ղեկավարն ասել է՝ դու հուզական, զգացմունքային մարդ ես, մի խառնվի, ուրիշը կզբաղվի։ Երկրորդ՝ արդյոք սուրճի սեղանի շուրջ, ընտանեկան միջավայրում Նիկոլին ասել են՝ մի արա Ռուսաստանի դեմ քո քայլերը, բանակցությունների ձախողումը հանգեցնելու է պատերազմի, իսկ եթե պատերազմ եղավ հազարավոր զոհեր ենք ունենալու։ Արդյո՞ք նրա ամուսինը միջամտել է՝ ինչ է եղել, թող մի 500 հոգի էլ զոհվեն, բա ուզում են հողերը պահել, չե՞ն ուզում զոհվել»,- հարցրեց Վարդանյանը։
13:32 01/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Այս բարդ ժամանակներում պետք է լինենք միահամուռ և մեկտեղենք համազգային ներուժը». վարչապետն ընդունել է Ջորկաեֆ եղբայրներին
09:51 01/12/2020  |  ՄամուլՏաշած «արհեստավարժը» գետնին չի մնա. «Իրատես»
09:45 01/12/2020  |  Մամուլ«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն դատի է տալիս ՊԵԿ-ին. «Իրատես»
09:31 01/12/2020  |  Մամուլ«Ինձանից հետո՝ թեկուզ ջրհեղեղ»․ Փաշինյանը «ոտքը կախ է գցում», մինչև հնարավոր բոլոր զիջումներն անի, նոր գնա «Փաստ»
09:22 01/12/2020  |  ՄամուլՓաշինյանը դատավորներին կանչել է «մշակելու» «Հրապարակ»
23:18 30/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը գիտի, որ շատ մոտ ապագայում գնալու է, և բոլորովին չի զբաղվում ոչ երկրի անվտանգային հարցերով. Արտակ Զաքարյան

Азербайджанцы предлагали астрономическую сумму за Арцах, и как на это отреагировал Пашинян? – шокирующие вопросы от экс-депутата 12/01/2020   14:29  |  Лента новостей
Бывший депутат парламента от партии АРФ "Дашнакцутюн" заявил, что последние полгода молчал, но до этого предупреждал о трагических последствия власти Пашиняна.
На сегодняшней пресс-конференции Варданян озвучил ряд вопросов. В частности, он спрашивает, состоялась ли в 2019 году в одной из арабских стран встреча двух высокопоставленных равнозначных чиновников Армении и Азербайджана? Передавал ли азербайджанский чиновник своему армянскому коллеге бумажку, на которой была написана астрономическая сумма, за которую предлагалось решить вопрос Арцаха в пользу Азербайджана?
"И когда наш чиновник возмутился, мол, что он такое предлагает, его визави весьма культурно заявил: "Не сердитесь, мы всего лишь просим передать это вашему руководителю". Затем, когда наш чиновник в таком возмущенном состоянии передал бумажку главе нашего государства, то говорил ли последний, что тот слишком эмоционален, чувствителен, предложив ему не вмешиваться, мол, другой этим займется?" - сказал Варданян.
Экс-депутат также спросил, был ли разговор за чашкой кофе, в семейной обстановке, во время которого Пашиняну порекомендовали не предпринимать шагов против России и заявили, что срыв переговоров приведет к войне с многочисленными жертвами? Вмешалась ли его супруга, заявив: "Ну и что? Ну и погибнет 500 человек. Они что, хотят отстоять земли, но не хотят погибать?!"