«Այս բարդ ժամանակներում պետք է լինենք միահամուռ և մեկտեղենք համազգային ներուժը». վարչապետն ընդունել է Ջորկաեֆ եղբայրներին 12/01/2020   13:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կառավարությունում հանդիպել է Հանուն Հայաստանի բարի կամքի դեսպան, աշխարհահռչակ հայազգի ֆուտբոլիստ, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Յուրի Ջորկաեֆին և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի խորհրդական, Ֆրանսիայի Դեսին քաղաքի փոխքաղաքապետ Դենիս Ջորկաեֆին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը:
Վարչապետը երախտագիտություն է հայտնել Ջորկաեֆ եղբայրներին՝ այս դժվարին ժամանակաշրջանում  Հայաստանի ու Արցախի կողքին լինելու, սատար կանգնելու համար: «Ուրախ եմ ևս մեկ անգամ հյուրընկալելու ձեզ: Շատ կարևոր է այն գործունեությունը և աջակցությունը, որ Ջորկաեֆների ընտանիքը ծավալում է հանուն Հայաստանի և Արցախի: Այս բարդ ժամանակներում մենք պետք է միահամուռ լինենք և մեկտեղենք համազգային ներուժը՝ դժվարությունները հաղթահարելու և առաջ շարժվելու համար: Պետք է լինենք առավել ակտիվ և առավել սերտ փոխկապակցված», - նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Յուրի Ջորկաեֆը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին ջերմ խոսքերի համար՝ ընդգծելով, որ Ֆրանսիայի հայ համայնքը միշտ նեցուկ կլինի հայ ժողովրդին, Հայաստանին և Արցախին: «Պարոն վարչապետ, մենք այսօր այստեղ ենք՝ մարդասիրական, բարոյական աջակցություն տրամադրելու համար և նաև վկայելու հայ-ֆրանսիական ամուր կապերի մասին: Մենք շարունակելու ենք մեր հանձնառությունը, շարունակելու ենք լինել ձեր կողքին», - ասել է նա:
Հանդիպմանը քննարկվել են ստեղծված իրավիճակում համազգային ներուժի համախմբմանը,  Հայաստան-Սփյուռք-Արցախ կապերի ամրապնդմանը, հայ-ֆրանսիական բարեկամական հարեբերություններին վերաբերող և այլ հարցեր:
09:51 01/12/2020  |  ՄամուլՏաշած «արհեստավարժը» գետնին չի մնա. «Իրատես»
09:45 01/12/2020  |  Մամուլ«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն դատի է տալիս ՊԵԿ-ին. «Իրատես»
09:31 01/12/2020  |  Մամուլ«Ինձանից հետո՝ թեկուզ ջրհեղեղ»․ Փաշինյանը «ոտքը կախ է գցում», մինչև հնարավոր բոլոր զիջումներն անի, նոր գնա «Փաստ»
09:22 01/12/2020  |  ՄամուլՓաշինյանը դատավորներին կանչել է «մշակելու» «Հրապարակ»
23:18 30/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը գիտի, որ շատ մոտ ապագայում գնալու է, և բոլորովին չի զբաղվում ոչ երկրի անվտանգային հարցերով. Արտակ Զաքարյան

Юрий Джоркаефф: армянская община Франции всегда будут поддерживать Армению и Арцах 12/01/2020   15:14  |  Лента новостей
Премьер-министр РА Никол Пашинян сегодня в правительстве встретился с послом Доброй воли во имя Армении, известным футболистом армянского происхождения, чемпионом мира и Европы Юрием Джоркаеффом и советником президента Федерации футбола Армении, вице-мэром французского города Десин Денисом Джоркаеффом. Подробности передает пресс-служба главы правительства.
На встрече присутствовал также главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян.
Премьер-министр поблагодарил братьев Джоркаефф за содействие и помощь Армении и Арцаху в это непростое время. “Я рад снова принимать Вас. Деятельность и поддержка, которую семья Джоркаефф осуществляет во благо Армении и Арцаха, очень значимы. В эти непростые времена мы должны объединиться, сплотить наш национальный потенциал, чтобы преодолеть трудности и двигаться вперед. Нам нужно быть более активными, более взаимосвязанными”, - отметил Никол Пашинян.
Юрий Джоркаефф поблагодарил премьер-министра за теплые слова, подчеркнув, что армянская община Франции всегда будет поддерживать армянский народ, Армению и Арцах. “Господин премьер-министр, мы сегодня находимся здесь, чтобы оказать гуманитарную и моральную поддержку и засвидетельствовать прочные армяно-французские связи. Мы продолжим наши обязательства, мы останемся рядом с вами”, - сказал он.
На встрече были обсуждены вопросы укрепления национального потенциала в сложившейся ситуации, связей Армения-Диаспора-Арцах, армяно-французских дружественных отношений и др.