Դոնալդ Թրամփն այսօր Նյու Հեմշիրում ակնարկեց, որ ԱՄՆ-ն կարող է ճանաչել Արցախի անկախությունը. Լիլիթ Մակունց 10/26/2020   10:53  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Դոնալդ Թրամփն այսօր Նյու Հեմշիրում ակնարկեց, որ ԱՄՆ-ն կարող է ճանաչել Արցախի անկախությունը։ Այս մասին ֆեսբուքյան իր էջում գրել է «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը և ստորեւ բառացի մեջբերել Թրամփի  խոսքերը ՝ 25.10.2020-ին հրապարակային արված  ելույթից։
«Այստեղ ներկա է Հայաստանը, նայեք հայերին: Նրանք հիասքանչ մարդիկ են, նրանք կատաղի կռվողներ են, և գիտե՞ք ինչ, մենք մի բան կանենք նրանց օգնելու համար: Նրանք դժվար օրեր են ապրում, բայց ես երեկ Օհայոյում էի, մենք Օհայոյում հանդիպեցինք հիանալի հայերի խմբի հետ, ովքեր դրոշով էին և իրենց ոգով: Այն խնդիրները, որոնք նրանք ունեն, մահերը, մարտերը (նկատի ունի՝ Ղարաբաղում) այդ ամբողջը կկարգավորվի: Ես կարծում եմ, որ հեշտ կկարգավորվի: Վերադարձեք և ասեք ձեր ժողովրդին, որ հարցը կլուծվի: Եթե գիտես ինչ ես անում, ապա ամեն ինչ հեշտ է, ինչպես Կոսովոյի դեպքում՝ Սերբիայում: Մենք դա արել ենք Կոսովոյի հետ. դուք կարո՞ղ եք ինձ հավատալ»։

Трамп в Нью-Гэмпшире намекнул, что США могут признать независимость Арцаха - Макунц 10/26/2020   11:07  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Дональд Трамп сегодня в Нью-Гэмпшире намекнул, что США могут признать независимость Арцаха. Об этом на своей странице в Facebook написала глава парламентской парламентской фракции “Мой шаг” Лилит Макунц и привела дословную цитату из выступления Трампа.
“Здесь присутствует Армения, посмотрите на армян. Они прекрасные люди, они яростные бойцы, и знаете, что -  мы сделаем что-нибудь, чтобы помочь им. Они переживают тяжкие дни, но вчера я был в Огайо, мы в Огайо встретились с группой замечательных армян, которые пришли с флагами и преисполненные духом.  Те проблемы, которые есть у них, смерти, бои (имеет в виду в Карабахе), все это будет урегулировано. Я думаю, что будет урегулировано с легкостью. Вернитесь и скажите своему народу, что этот вопрос будет решен. Если знаешь, что делаешь, то все легко, как в случае с Косово в Сербии. Мы делали это с Косово. Вы можете мне верить?” – процитировала Макунц слова президента США.