Ադրբեջանը խախտել է հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը ու հրետանային կրակ վարել հյուսիսարևելյան մարտական դիրքերի ուղղությամբ. Ստեփանյան 10/26/2020   09:08  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Կոպտորեն խախտելով ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը, ադրբեջանական կողմը ժամը 8:45-ի սահմաններում հրետանային կրակ է վարել Արցախի հյուսիսարևելյան մարտական դիրքերի ուղղությամբ: Սյս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը:
Թշնամական կողմը հետագա սադրանքների համար տեղեկատվական հող է նախապատրաստում. Արցախի ՊՆ
22:18 25/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ինտենսիվ մարտական գործողությունները ողջ օրվա ընթացքում շարունակվել են և այս պահին էլ ընթանում են թեժ մարտեր. Արծրուն Հովհաննիսյան

Азербайджан подверг артобстрелу боевые позиции Арцаха, нарушив третью договоренность о прекращении огня 10/26/2020   09:28  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Министерство обороны Армении обвинило Азербайджан в нарушении третьей договоренности о прекращении огня, которая была достигнута при посредничестве США.Азербайджан готовит почву для дальнейших провокаций – Минобороны Арцаха о целях дезинформации Баку“Грубо нарушив соглашение о прекращении огня в гуманитарных целях, достигнутое в США, азербайджанская сторона примерно в 8:45 обстреляла из артиллерии боевые позиции на северо-востоке Арцаха. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.