Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի մաս. Արայիկ Հարությունյան 10/11/2020   10:16  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ադրբեջանն Արցախի խաղաղ բնակչության դեմ օգտագործում է Սմերչ, Պոլոնեզ, Կասիրգա հրթիռային համակարգեր, հարվածային ԱԹՍ֊ներ։ Ռազմական օբյեկտների անվան տակ Ստեփանակերտում չկա մի հատված, որտեղ հրթիռային արկեր չի պայթել՝ այն էլ ոչ մեկ անգամ։ Այս մասին հրացիրված ասուլիսին ասել է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։ ԱՀ նախագահի խոսքով՝ ոտնահարվում է համամարդկային արժեքները, ընթանում է խաղաղ բնակչության բնաջնջման գործընթաց։ Արայիկ Հարությունյանն ընդգծեց, որ Արցախն իրականացնում է իր ինքնապաշտպանության իրավունքը։ «Արցախը չի լինելու Ադրբեջանի մաս։ Արցախի ժողովրդի սեփական հողում ապրելու իրավունքը միջազգայնորեն ճանաչված է»,֊ նշեց նախագահը։
01:30 11/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ամբողջությամբ ավերվել է մեկ առանձնատուն, մեկ շինություն, վնասվել են մոտակա ենթակառուցվածքները, տուժածներ չկան. Արցախի ԱԻ ծառայություն
01:16 11/10/2020  |  ԱնցուդարձՔիմ Քարդաշյանը 1 միլոն դոլար նվիրաբերեց Արցախին
00:35 11/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Այս պահին հրթիռակոծվում են Մարտունին, Շուշին եւ Արցախի տարբեր խոշոր գյուղական համայնքներ
00:08 11/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ստեփանակերտի նոր հրթիռակոծումն անհարգալից վերաբերմունք է Մոսկվայում տեղի ունեցած բանակցությունների արդյունքների նկատմամբ. Վահրամ Պողոսյան
23:44 10/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ստեփանակերտը կրկին հրթիռակոծվում է
23:23 10/10/2020  |  ԱնցուդարձՔիմ Քարդաշյանը կոչ է արել միանալ Հայաստանի համահայկական հիմնադրամի դրամահավաքին
23:10 10/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ադրբեջանցի դիվերսանտները սպանել են մորը եւ նրա հաշմանդամ որդուն

Араик Арутюнян: Арцах не будет частью Азербайджана 10/11/2020   10:26  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Азербайджан использует против мирного населения Арцаха реактивные системы залпового огня “Смерч”, “Полонез”, Касирга“, ударные беспилотные летательные аппараты. В Степанакерте нет ни одного участка, где не взорвались снаряды, причем несколько раз. Об этом заявил президент Республики Арцах Араик Арутюнян на сегодняшней пресс-конференции.
Президент Арцаха отметил, что попираются общечеловеческие ценности, идет процесс истребления мирного населения. Араик Арутюнян подчеркнул, что Арцах реализует свое право на самооборону.
В этом контексте президент Арцаха напомнил о ракетном обстреле азербайджанскими ВС храма Казанчецоц (Собора Святого Христа Всеспасителя) в Шуши, указав, что это не объект вонного назначения.
“Арцах не будет в составе Азербайджана. Право народа Арцаха жить на своей земле признано на международном уровне”, -заявил Арутюнян.