Մեր երկների հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի ավանդույթների վրա. ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է նախագահ Արմեն Սարգսյանին 09/21/2020   15:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Հարգելի Արմեն Վարդանի,
Ընդունեք ամենաջերմ շնորհավորանքներս ազգային տոնի՝ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Մեր երկրների հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի ավանդույթների վրա: Դաշնակցային հարաբերությունների, բազմակողմ համագործակցության հետագա զարգացումը, անկասկած, բխում է մեր եղբայրական ժողովուրդների երկարաժամկետ շահերից և կնպաստի խաղաղության, կայունության և անվտանգության ամրապնդմանը տարածաշրջանում:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և բարգավաճում»:
13:57 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանը գեներալ-մայորի և գեներալ-լեյտենանտի կոչումներ է շնորհել մի շարք զինվորականների
13:38 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկախության տոնի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Ճապոնիայի կայսր Նարուհիթոն
12:50 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Երևանի և Հռոմի միջև հարաբերությունները հին են ու խոր, բայց, միաժամանակ, ուղղված են ապագային». ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Իտալիայի նախագահը
11:40 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե մենք լինենք միասնական,կազմակերպված, ապա աշխարհում մեզ ոչ ոք չի կարող ոչինչ ստիպել. Արմեն Սարգսյան
10:42 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍի Ծինպինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին ՀՀ Անկախության տոնի առիթով
10:22 21/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳործենք միասին՝ որքան էլ տարբեր լինեն մեր մտածելակերպն, աշխարհայացքն ու պատկերացումները. նախագահ Արմեն Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի Անկախության օրվա առթիվ
09:30 16/09/2020  |  Մամուլ«Փաստորեն, հրաշքներ լինում են». Ի՞նչ փոխվեց մեկ գիշերում. Պատգամավորներից ոմանք գիշերը չեն քնել. «Հրապարակ»
13:27 05/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆա առաջարկելու շատ բան ունի. նախագահ Սարգսյան
13:53 02/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ

Путин – Саркисяну: дальнейшее развитие союзнических связей, несомненно, отвечает долгосрочным интересам наших братских народов 09/21/2020   15:46  |  Лента новостей
По случаю Праздника Независимости Республики Армения поздравительное послание президенту Республики Армену Саркисяну направил президент Российской Федерации Владимир Путин. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
«Уважаемый Армен Варданович,
Примите самые тёплые поздравления по случаю национального праздника – Дня Независимости Республики Армения.
Отношения между нашими странами основываются на добрых традициях дружбы и взаимного уважения. Дальнейшее развитие союзнических связей, многопланового сотрудничества, несомненно, отвечает долгосрочным интересам наших братских народов, будет способствовать упрочению мира, стабильности и безопасности в Закавказском регионе.
Искренне желаю Вам, уважаемый Армен Варданович, крепкого здоровья и успехов, а всем армянским гражданам, благополучия и процветания».
15:05 21/09/2020  |  Лента новостейТрудно представить, как может человек побороть бедность без труда - Пашинян
15:01 21/09/2020  |  Лента новостейСерж Саргсян поздравил соотечественников с Днем независимости Армении
14:44 21/09/2020  |  Лента новостейЗнаменитая статуя Иисуса Христа в Рио-де-Жанейро окрасилась в цвета армянского триколора(ВИДЕО)