Գագիկ Խաչատրյանը ցանկություն է հայտնել մասնակցել նիստին. այն կկայանա վաղը 08/25/2020   12:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գագիկ Խաչատրյանի գործով այսօր նշանակված նիստը հետաձգվել է։ Այս մասին տեղեկացրել է նրա փաստաբան Երեմ Սարգսյանը։
«Հարգելի լրագրողներ,
այսօր ժամը 12-ին նշանակված էր Ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի առաջին դատական նիստը, որի ընթացքում դատարանը պետք է լուծեր նրա նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցի հարցը։
Տեղեկացնում եմ, որ նիստը հետաձգվել է։ Գագիկ Խաչատրյանը ցանկություն էր հայտնել նույնպես ներկա գտնվելու դատական նիստին, սակայն առողջական վիճակով պայմանավորված այսօր ի վիճակի չէր ներկայանալ, հետևաբար դիմում ենք ներկայացրել՝ խնդրելով մեկ օրով հետաձգել նիստը, որպեսզի Խաչատրյանը ևս կարողանա մասնակցել։
Նիստը կկայանա վաղը՝ օգոստոսի 26-ին, ժամը 12-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում (հասցե՝Տիգրան Մեծ 23/1)»։
11:27 25/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկում է Գագիկ Խաչատրյանի և Կարեն Խաչատրյանի գործի քննությունը
14:24 10/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Կառավարությունը չի կատարել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի պահանջը. Գագիկ Խաչատրյանը բուժում չի ստացել
19:39 27/07/2020  |  ՀարցազրույցԳագիկ Խաչատրյանի բուժումը հնարավոր է կազմակերպել նաեւ քրեակատարողական հիմնարկում. Եղիշե Կիրակոսյան
18:20 27/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍYahoo Financе, The Daily Press. Միջազգային մամուլն արձագանքել է ՄԻԵԴ-ի որոշմանը Գագիկ Խաչատրյանի գործով
16:50 25/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳագիկ Խաչատրյանը դեռ ՔԿՀ-ում է. բուժօգնություն տրամադրելու ՄԻԵԴ պահանջը դեռ չի կատարվել
15:26 24/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳագիկ Խաչատրյանի վերաբերյալ գործով ակնհայտ անօրինականությունները շարունակվում են. պաշտպանների հայտարարություն

Гагик Хачатрян изъявил желание присутствовать на судебном заседании: слушания перенесли на завтра 08/25/2020   12:32  |  Лента новостей
Назначенное на сегодня заседание суда по делу бывшего министра финансов Армении, экс-председателя Комитета госдоходов РА Гагика Хачатряна отложили. Об этом сообщил его адвокат Ерем Саркисян.
“Сегодня в 12:00 было назначено первое судебное заседание по делу бывшего министра финансов Гагика Хачатряна, в ходе которого суд должен был разрешить вопрос об примененной в отношении него меры пресечения. Сообщаем, что заседание отложено. Гагик Хачатрян изъявил желание присутствовать на судебном заседании, однако не смог явиться по состоянию здоровья. Исходя из этого, мы подали обращение с просьбой перенести заседание на один день, чтобы Хачатрян тоже смог принять участие”, - говорится в заявлении, распространенном в понедельник.
Следующее заседание состоится в суде общей юрисдикции Еревана по адресу Тиграна Меца 23/1 завтра, 26 августа.