Անհեթեթ գործի շրջանակում եմ հրավիրվել, որևէ կարգավիճակ չունեմ. Արթուր Վանեցյան 07/31/2020   10:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը քիչ առաջ դուրս եկավ ԱԱԾ շենքից։
Հարցին՝ ինչ քրեական գործի շրջանակում էր հրավիրվել ԱԱԾ և ինչ կարգավիճակ ունի, Արթուր Վանեցյանն ասաց. «Մի անհեթեթ գործի շրջանակներում։ Որևէ կարգավիճակ չունեմ։ Նյութերի նախապատրաստման շրջանակներում հրավիրվել եմ բացատրություն տալու համար։
Որևէ պարտավորություն չունեի՝ գալու, բայց հարգելով ինստիտուտը, այցելել եմ և հրաժարվել եմ բացատրություն ներկայացնելուց»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա նշեց, որ այդ գործն իրականում ոչնչի մասին է։ Արթուր Վանեցյանն այս գործը որակես որպես շինծու և քաղաքական նպատակներ հետապնդող գործ։ Արթուր Վանեցյանն ընդգծեց՝ վերջին 8 ամիսների ընթացքում իշխանություններն ամեն կերպ փորձում են իր նկատմամաբ իրականացնել որևէ քրեական հետապնդում՝ նպատակ ունենալով կասեցնել իր ակտիվ քաղաքական գործունեությունը։

Артур Ванецян рассказал, зачем его вызвали в СНБ 07/31/2020   10:45  |  Лента новостей
Председатель партии “Родина” Артур Ванецян только что вышел из здания Службы национальной безопасности Армении.
Отвечая на вопрос о том, в рамках какого уголовного дела его вызвали в СНБ, Ванецян заявил: “В рамках одного нелепого дела”.
“Какого-либо статуса у меня нет. На стадии подготовки материалов меня пригласили для дачи разъяснений. Я не обязан был приходить, но из уважения к институту я прибыл и отказался от дачи разъяснений”, - сказал он.
Он отметил, что это дело в действительности ни о чем. Артур Ванецян расценивает данное дело как сфабрикованное и преследующее политические цели.  Ванецян подчеркнул, что в течение последних 8 месяцев власти всячески пытаются начать против него уголовное преследование с целью пресечь его активную политическую деятельность.