Գիշերը հակառակորդը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է կատարել, կորուստներով հետ շպրտվել. ՊՆ խոսնակ 07/16/2020   07:22  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գիշերը ժամը 03:40-ի սահմաններում ՀՀ ԶՈՒ դիրքապահները նկատել են հակառակորդի շարժ։ Անցնելով շրջանաձև պաշտպանության, հայկական ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի դիվերսիոն ներթափանցման փորձը։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Թեժ մարտից հետո հակառակորդը, կորուստներ կրելով, հետ է շպրտվել։
Այնուհետև ադրբեջանական ստորաբաժանումները ժամը 05:20-ին սկսել են հրետակոծել Այգեպար և Մովսես գյուղերը՝ կիրառելով ականանետ և Դ-30 հաուբից: Կրակը այս պահին էլ շարունակվում է։
ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները չեզոքացնում են ադրբեջանական զինված ուժերի սադրանքները։
Սա երեկ ժամը 00:15-ից հաստատված փխրուն հրադադարի առաջին կոպիտ խախտումն է»,-գրել է Շուշան Ստեփանյանը։

ВС Армении пресекли попытку диверсионной вылазки азербайджанцев: противник понес потери 07/16/2020   08:13  |  Актуальная тема
Ночью в 03:40 постовые Вооруженных сил Армении заметили передвижение противника. Перейдя к круговой обороне, армянские подразделения пресекли попытку диверсионного проникновения противника. Об этом сообщила пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook.
Затем, как сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении, азербайджанские подразделения в 05:20 начали артобстрел сел Айгепар и Мовсес с применением миномета и гаубицы Д-30. Огонь продолжается и в данный момент.