Արցախի ամբողջ սահմանի երկայնքով հարաբերական հանգիստ է. Վահրամ Պողոսյան 07/16/2020   12:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին Արցախի ամբողջ սահմանի երկայնքով հարաբերական հանգիստ է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
Նշենք, որ ադրբեջանական մամուլում տեղեկատվություններ են շրջանառվում, թե Արցախի շփման գծում հայկական կողմից կրակոցներ են հնչել Ադրբեջանի ուղղությամբ։ Տեղեկտվությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հերքեց Վահրամ Պողոսյանը՝ նշելով, որ այդ հայտարարությունը որևէ աղերս չունի իրականության հետ և դրանով Ադրբեջանը փորձում է սադրել իրավիճակը։
Նրա փոխանցմամբ՝ Արցախի սահմանի ամբողջ երկայնքով այս պահին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է, սակայն, հաշվի առնելով Տավուշի սահմանային գոտում տիրող իրավիճակը, ՊԲ-ն գործադրում է բոլոր ջանքերը՝ոչ միայն առաջնագծում, այլև՝ հակառակորդի խորքում բոլոր շարժերը դիտարկելու համար։
«Այս պահի դրությամբ կարող ենք ասել, որ մտահոգվելու ոչինչ չկա, ամեն ինչ հանգիստ է»,-շեշտեց Պողոսյանը։
10:35 16/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Զգուշացնում ենք». ԱԺ խմբակցությունները դատապարտել են հայ-ադրբեջանական սահմանին Ադրբեջանի գործողությունները
12:11 12/07/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում վերջին օրվա տվյալներով կորոնավիրուսի 1 նոր դեպք է հաստատվել
09:41 09/07/2020  |  ՄամուլՔննարկվում է Արցախ մտնելիս ՊՇՌ թեստի անցկացման հարցը. ի՞նչ կարժենա Արցախ այցը. «Հրապարակ»
09:27 08/07/2020  |  ՄամուլՏեղափոխություններ Արցախից Հայաստան. ով է նոր նշանակված պաշտոնյան. «Ժողովուրդ»

Относительное затишье наблюдается по всему периметру границы Арцаха - Погосян 07/16/2020   13:08  |  Лента новостей
Относительное затишье наблюдается по всему периметру границы Республики Арцах. Об этом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь президента Республики Ацах Ваграм Погосян.
Он опроверг муссируемые в азербайджанской прессе сведения о стрельбе с армянской стороны, указав, что это заявление не имеет отношения к действительности и тем самым Азербайджан пытается провоцировать ситуацию.
По его словам, в данный момент по всему периметру границы Арцаха относительное затишье, однако, учитывая царящую в пограничной зоне Тавуша ситуацию, Армия обороны прилагает все усилия для отслеживания всех передвижений не только на передовой, но в глубине позиций противника.
“К этому моменту можно утверждать, что причин для беспокойства нет, все спокойно”, - подчеркнул Погосян.