ՀՔԾ-ն և Մհեր Դավիդյանցը հաստատել են, որ մեզանից թաքցվել է առաջին վարակակրի փաստը. Ղազինյան 07/03/2020   12:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախաքննական մարմինը հաստատված է համարել, որ ՀՀ-ում նոր կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքն արձանագրվել է հունվարի վերջին և փետրվարի սկզբին։ Այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց «Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը։
«Առաջին հիմնական փաստը, որ խոստացել էինք ներկայացնել որպես սենսացիոն բացահայտում, ՀՔԾ-ի պատասխանի մեջ հետևյալ հատվածն է. «Հարկ է նշել, որ Արթուր Ղազինյանի կողմից կորոնավիրուսի մասին դատողություններ են արվել՝ ելնելով ներկայիս իրավիճակից, երբ ՀՀ-ում արձանագրված  առաջին հաստատված դեպքից անցել է ավելի քան հինգ ամիս»։ Խոսքը գնում է հունիսի վերջ, հուլիսի սկզբի մասին և երբ հինգ ամիս հետ ենք գնում, ստացվում է՝ ՀՔԾ-ն հաստատված է համարել, որ Հայաստանում կորոնավիրուսի առաջին դեպքը գրանցվել է հունվարի վերջ և փետրվարի սկզբին»,-ասաց Արթուր Ղազինյանը։
Վերջինս մտաբերեց՝ հունիսի 6-ին՝ պարետատան նիստից հետո կայացած ճեպազրույցի ժամանակ, Նորքի ինֆեկցիոն կլինիկայի տնօրենը 4 անգամ ասաց՝ փետրվար ամսից. «Ե՛վ Մհեր Դավիդյանցը, և՛ ՀՔԾ-ն եղել են բացառապես ազնիվ մեր քաղաքացիների հետ՝ ի տարբերություն ՀՀ վարչապետի և Առողջապահության նախարարի։ Նրանք արդեն հաստատված տրամադրել են, որ փետրվարին Հայաստանում եղել է հաստատված վարակակիր, ինչը Փաշինյանը փորձեց ապարդյուն հերքել»,-նշեց Արթուր Ղազինյանը՝ հավելելով, որ ՀՔԾ-ն ամենայն հավանականությամբ կհայտարարի, որ իր այդ 5 ամիս պնդումը եղել է վրիպակ։ Արթուր Ղազինյանն ընդգծեց՝ ՀՔԾ-ն և Մհեր Դավիդյանցը հաստատել են, որ մեզանից թաքցվել է առաջին վարակակրի փաստը. «Դա արվել է մեկ նպատակով, ինչը համապարփակ ներառված է Նիկոլ Փաշինյանի հետևյալ հայտարարության մեջ՝ կորոնավիրուսի ամենամեծ վտանգը դա խուճապն է։ Այսինքն խուճապ չտարածելու, մարդկանց մոտ զգոնությունը թուլացնելու, դրա վտանգավորության աստիճանըս նվազեցնելու և իրենց համար ցանկալի քանակով ապրիլի 5-ին նախատեսված հանրաքվեի մասնակցությունն ապահովելու նպատակով»,-ասաց Արթուր Ղազինյանը։
12:38 03/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔննիչն ընդամենը մեկ մարդու հետ է զրուցել, ընդ որում այդ սուբյեկտը ևս պատասխանատու է աղավաղված տեղեկատվության համար. Ղազինյան
10:05 03/07/2020  |  ՄամուլՀՔԾ-ն մերժել է, պայքարում են ԱԺ-ում․ Արթուր Ղազինյանի դիմումի մերժումն ու պատգամավորների պահանջը. «Ժողովուրդ»
08:53 02/07/2020  |  Մամուլ«Դեռ ժամանակը չէ». Ինչու Արթուր Ղազինյանը չմիացավ ընդդիմադիր եռյակին. «Փաստ»
16:41 30/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿորոնավիրուսի դեմ պայքարը տապալելու դեպքի առթիվ քրեական գործ չի հարուցվի
13:33 30/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՓաշինյանի փոխարեն ես ամբողջ իրավաբանական թիմին կուղարկեի մանկական կենսաթոշակի. Ղազինյան
09:39 30/06/2020  |  ՄամուլԱրթուր Ղազինյանի հաղորդման հիման վրա ՀՔԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում․ ովքեր են հայտնվել «թիրախում» . «Ժողովուրդ»
00:05 26/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆույնիսկ ինքը, Փաշինյանը չի հավատում այդ հեղափոխությանը, ուղղակի հիմա արդեն ուշ է դա խոստովանելու համար. Արթուր Ղազինյան
14:36 20/06/2020  |  Մեկնաբանություն«Մեկ Հայաստանը» չի պատրաստվում ստորագրել որևէ հուշագիր որևէ քաղաքական ուժի հետ. Ղազինյան

ССС и Мгер Давидянц подтвердили, что от нас скрыли первый случай заражения коронавирусом - Казинян 07/03/2020   13:26  |  Лента новостей
Орган предварительного следствия счел подтвержденным, что первый случая заражения коронавирусом в Армении был зарегистрирован в конце января и в начале февраля. Об этом на пресс-конференции в пятницу заявил председатель партии “Одна Армения” Артур Казинян.
“Первый основной факт, который мы обещали представить в качестве сенсационного разоблачения, - это следующий отрывок в ответе Специальной следственной службы: “следует отметить, что Артур Казинян выносит суждения о коронавирусе, исходя из  текущей ситуации, когда с момента фиксации в РА первого подтвержденного случая прошло более пяти месяцев” . Речь идет о конце июля, начале июля, и если отмотать время на 5 месяцев назад, то получается, что ССС сочла подтвержденным, что  первый случай коронавируса в Армении был зарегистрирован в конце января и в начале февраля”, - сказал Артур Казинян.
Он вспомнил, что на прошедшем 6-го июня после заседания комендатуры брифинге директор Норкской инфекционной клиники 4 раза сказал “с февраля”.
“И Мгер Давидянц, и ССС были исключительно честны с нашими гражданами в отличие от премьер-министра  и министра здравоохранения РА. Они уже подтвердили, что в феврале в Армении был уже вирусоноситель, что Пашинян пытался тщетно опровергнуть”, - отметил Артур Казинян.
Он добавил, что ССС, по всей вероятности, заявит, что их утверждение о 5 месяцах – описка.
Артур Казинян подчеркнул, что ССС и Мгер Давидянц подтвердили, что от нас скрыли факт первого вирусоносителя. “Это было сделано с одной целью, которая всесторонне отражена в следующем заявлении Никола Пашиняна: “самой большой угрозой коронавируса является паника”. То есть, это было сделано, чтобы не сеять панику, ослабить у людей бдительность, снизить уровень его угрозы и обеспечить необходимую для них явку на референдум, запланированный на 5-е апреля”, - отметил Казинян.