ՍԴ նախկին դատավորները հարցազրույցներ տալու փոխարեն լավ կանեն ՍԴ սենյակները իրենց իրերից ազատեն. Ալեն Սիմոնյան 06/26/2020   16:32  |  Մեկնաբանություն
Կարծում եմ ՍԴ նախկին դատավորները քաղաքական դիակների ֆոնին դատարկ հարցազրույցներ տալու փոխարեն լավ կանեն ժամանակն օգտագործեն ՍԴ սենյակները իրենց իրերից ազատելու համար: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը:
10:07 23/06/2020  |  ՄեկնաբանությունԵթե ինքն իրավաբան ա, ուրեմն ես էլ Բրյուս Լին եմ. Գևորգ Պետրոսյանը՝ Ալեն Սիմոնյանին
11:14 21/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔրեական ոստիկանության սպան որևէ «գյոռմամիշ պաշտոնյայի ախռանիկ»՝ դուռ բացող փակող չի կարող լինել. Նարեկ Մալյան
17:13 20/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՉեմ կարծում, որ ՀՀ-ում կա մթնոլորտ, որ մենք կարող ենք հանրաքվե անել և այդ հարցը չլուծվի. Ալեն Սիմոնյան
14:55 20/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյանն արդեն մեկ ամիս է ոստիկանի հետ է շրջում
18:17 18/06/2020  |  ՔաղաքականԱլեն Սիմոնյան . Ընդդիմադիր դաշտը այլևս պետք է ազատ լինի նոր մարդկանց համար, որոնք կապ չեն ունեցել նախորդ իշխանության հետ
17:16 18/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱլեն Սիմոնյան .ԵԺԿ ղեկավարը Հայաստանը դիտում է Սերժ Սարգսյանի աչքերով, որոնք իրականությունից կտրված աչքեր են
14:18 15/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆաիրա Զոհրաբյանն ավելի զուսպ պետք է լինի. շատ տարբեր ինֆորմացիաներ կարող են դուրս գալ նաև տիկին Զոհրաբյանին վերաբերվող. Ալեն Սիմոնյան
17:56 06/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքական գործիչները մնում են քաղաքական գործիչներ, հանցագործությունները մնում են հանցագործություններ. Ալեն Սիմոնյան

Бывшие судьи КС Армении лучше бы освободили кабинеты от своих вещей вместо того, чтобы давать интервью - Симонян 06/26/2020   16:44  |  Комментарий
Бывшие судьи Конституционного суда Армении вместо того, чтобы давать пустопорожние интервью на фоне политический трупов, лучше бы потратили время на освобождение кабинетов в КС от своих вещей, написал вице-спикер Национального собрания РА Ален Симонян на своей странице в Facebook.
Отметим, что в соответствии с принятыми парламентом поправками в Конституцию полномочия троих членов Конституционного суда прекращаются, а Грайр Товмасян лишается должности председателя КС.  Сами, члены КС, утверждают, что эти изменения антиконституционны, поскольку были произведены с нарушениями. В частности, проект поправок в Конституцию не был направлен в КС.