Գագիկ Խաչատրյանն ու նրա գործարար որդիները դատի են տվել Փաշինյանի աշխատակազմին 06/03/2020   19:57  |  Քաղաքացիական իրավունք
ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի որդիներն ու Գագիկ Խաչատրյանը հայցադիմում են ներկայացրել ընդդեմ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Խաչատրյանի գործարար որդիները պահանջում են պարտավորեցնել վարչապետի աշխատակազմին՝ ներողություն խնդրել վիրավորանք հանդիսացող արտահայտության համար և հերքել զրպարտություն հանդիսացող տեղեկությունները։
Հայցադիմումը դատարան մուտք է եղել հունիսի 2-ին ու մակագրվել Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Սարգիս Երիցյանին։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ հայցադիմումի առարկան ՀՀ վարչապետի անունից մամուլի խոսնակի հնչեցրած հայտարարությունն է։
«ՀՀ կառավարության ունեցած տվյալներով Գագիկ Խաչատրյանը եւ նրա որդիները ղեկավարել են Հայաստանում երկար տարիներ գործած կոռուպցիոն, մաֆիոզ համակարգ, ինչի արդյունքում կուտակել են մի քանի հարյուր միլիոն դոլարի ապօրինի հարստություն»,- ապրիլի 28-ին հայտարարել է Մանե Գեւորգյանը։
Ընդդեմ Վարչապետի աշխատակազմի հայցադիմում են ներկայացրել Գագիկ Խաչատրյանը եւ նրա գործարար որդիները՝ Գուրգեն եւ Արտյոմ Խաչատրյանները։
18:37 03/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկայացվել է Էկոնոմիկայի նախարարության 2019 թվականի գործունեության հաշվետվությունը
11:08 03/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵղել են քաղաքապետարաններ, որոնք հունիսի 1-ին միջոցառումներ են կազմակերպել. Փաշինյան

Гагик Хачатрян и его сыновья подали в суд на аппарат Пашиняна 06/04/2020   09:43  |  Гражданское право
Бывший министр финансов, экс-глава Комитета государственных доходов Гагик Хачатрян и его сыновья подали в суд иск против аппарата премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Как стало известно “ФактИнфо”, Хачатряны требуют принести извинения за оскорбительные высказывания и опровергнуть сведения, являющиеся клеветой. Иск поступил в суд 2 июня. Его направили на рассмотрение к судье суда общей юрисдикции Еревана Саркису Ерицяну.
По сведениям “Фактинфо”, предметом иска является озвученное пресс-секретарем главы правительства от имени премьера заявление.
“По сведениям правительства РА, Гагик Хачатрян и его сыновья долгие годы возглавляли "коррупционную, мафиозную систему, долгие годы действовавшую в Армении, в результате чего накопили незаконное богатство в несколько сотен миллионов долларов", -заявил 28 апреля Мане Геворкян.
Иск против аппарата премьер-министра подали Гагик Хачатрян и его сыновья-бизнесмены  – Гурген и Артем Хачатряны.