Եղել են քաղաքապետարաններ, որոնք հունիսի 1-ին միջոցառումներ են կազմակերպել. Փաշինյան 06/03/2020   11:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պարզվում է՝ հունիսի 1-ին քաղաքապետարաններ են եղել, որ միջոցառումներ են կազմակերպել երեխաների համար։ Այս մասին այսօր ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Երբեմն տպավորություն է, որ մենք մեր երեխաներին ավելի շատ ենք սիրում, քան մեր ծնողներին։ Տեղական ինքնակառավարման մարմինները, գյուղապետեր, քաղաքապետեր իրենց վարչակազմերի ռեսուրսները պետք է օգտագործեն, որպեսզի հերթերը, կանոնները պահվեն։ Իրար պետք է ամոթանք տանք, պետք է ասենք ժողովուրդ ջան էս ինչ ենք անում, մի հատ սթափվենք։ Մեղավորների փնտրտուքն անիմաստ փորձ է։ Եթե մեղավոր է ժողովուրդը, մեղավոր է նաև կառավարությունը։ Սա այն կառավարությունը չի, որ անմասն լինի ժողովրդի մեղքից։ Վախի մթնոլորտը հաղթահարվել է, բայց մենք մեր ազատությունը սկսել ենք մեր դեմ օգտագործվել»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
21:30 02/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱհա թե ովքեր եւ ինչպես են ապահովում ռեկորդային թվեր Հայաստանի համար. Նիկոլ Փաշինյան

Пашинян подивился инициативе ряда мэрий, организовавших детские мероприятия в условиях пандемии 06/03/2020   13:23  |  Коронавирус
Выясняется, что 1 июня были мэрии, которые организовали мероприятия для детей. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в прямом эфире со своей страницы в Facebook.
"Порой создается впечатление, что мы любим своих детей больше, чем своих родителей. Органы местного самоуправления, главы сельских администраций, мэры городов должны задействовать ресурсы своего аппарата, чтобы добиться соблюдения очередей и правил. Мы должны стыдить друг друга, призывать людей одуматься. Попытка поиска виноватых – бессмысленное дело. Если народ виноват, то виновато и правительство... Атмосфера страха преодолена, но мы стали использовать нашу свободу против себя", - сказал Никол Пашинян.