Դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու մասին միջնորդությունը կքննարկվի հունիսի 18-ին 06/01/2020   13:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու մասին միջնորդության քննության գործով ԲԴԽ նիստը նշանակվել է հունիսի 18-ին՝ ժամը 14։00-ին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ԲԴԽ-ից։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանի նկատմամբ կարգապահական վարույթ է հարուցվել արդարադատության նախարարության կողմից՝ ապրիլին: Մայիսի 22-ին միայն ԲԴԽ-ն հաստատեց, որ ՀՀ արդարադատության նախարարությունից ստացել են  միջնորդություն՝ դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու մասին։
Կարգապահական վարույթի հարուցման պատճառը «5-րդ ալիք» ՀԸ սեփականատեր Արմեն Թավադյանի խափանման միջոցի գործով դռնփակ դատական նիստում հնչեցված գնահատականն է:

Известна дата рассмотрения ходатайства о привлечении судьи Александра Азаряна к дисциплинарной ответственности 06/01/2020 14:03 | Лента новостей
Заседание высшего судебного совета Армении по рассмотрению ходатайства о привлечении судьи Апелляционного уголовного суда РА Александра Азаряна к дисциплинарной ответственности назначено на 14:00 18 июня. Об этом “ФактИнфо” сообщили в ВСС.
Отметим, что Александр Азарян считается одним и лучших судей. Он второй год подряд был признан судьей с самым высоким рейтингом, а по состоянию на 1-е июня 2020 года у него вновь самый высокий рейтинг(76 баллов).