Նորքի տուն ինտերնատում կորոնավիրուսով վարակված տարեցներից երկուսը մահացել են 05/21/2020   16:38  |  Կորոնավիրուս
Նորքի տուն-ինտերնատում կորոնավիրուս ունեցող տարեցներից երկուսը մահացել են։ «Փաստինֆո»-ն այս մասին տեղեկացավ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Սոնա Մարտիրոսյանից։
«Երեք ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվողների շրջանում երկու մահ է գրանցվել նախօրեին։ Կորոնավիրուսից մահացածը 90-ամյա պապիկ է, իսկ մյուսը՝ տատիկ, ում մահվան պատճառն ինսուլտն է եղել։ Այս պահին վարակվածներից երեքն ասիմպտոմ են, գտնվում են տուն-ինտերնատում։ Մյուս 12-ը հոսպիատալացված են։ Մեկը ծայրահեղ ծանր է, մյուսների վիճակը կայուն է»,-ասաց Սոնա Մարտիրոսյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ տուն-ինտերնատում գրանցվել է կորոնավիրուսի 45 դեպք, որից 28-ը՝ տուն-ինտերնատի աշխատակիցների մոտ, իսկ 17-ը՝ տարեցների մոտ։
13:22 21/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿորոնավիրուսով վարակված 270 երեխա և 23 հղի կա Հայաստանում. նախարար
11:11 21/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահացած երեք պացիենտներն ունեցել են քրոնիկական հիվանդություններ. ԱՆ

В Ереване скончались двое заразивших коронавирусом постояльцев Норкского дома престарелых 05/21/2020   17:04  |  Коронавирус
Заразившиеся коронавирусом двое постояльцев Норкского дома престарелых в Ереване скончались. Об этом “ФактИнфо” сообщила пресс-секретарь Министерства труда и социальных вопросов Сона Мартиросян.
“Вчера скончались двое пациентов, находившихся в крайне тяжелом состоянии. От коронавируса умер 90-летний дедушка. А второй пациент – бабушка – скончалась от инсульта. В данный момент болезнь у троих инфицированных протекает бессимптомно. Они находятся в доме-интернате. Остальные 12 госпитализированы. Состояние одного из постояльцев остается крайне тяжелым, а состояние остальных стабильное", – сказала Сона Мартиросян.
Ранее агентство сообщило, что в доме-интернате зарегистрировано 45 случаев заражения коронавирусом, из которых 28 выявлены среди сотрудников, а 17 – постояльцев.