Դատավոր Աննա Դանիբեկյանը տուժող է ճանաչվել՝ քթի վիրահատության վերաբերյալ քրեական գործով 05/19/2020   15:37  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործը քննող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը տուժող է ճանաչվել՝ քթի վիրահատության վերաբերյալ տեղեկատվությունը հանրայնացնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Ռիմա Եգանյանը։
Նախապատրաստված նյութերով ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 144-րդ հոդվածի և 145-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ մարդու անձնական կամ ընտանեկան գաղտնիք համարվող տեղեկություններն առանց նրա համաձայնության օգտագործելը կամ հրապարակային ելույթներով, հրապարակայնորեն ցուցադրվող ստեղծագործություններով կամ լրատվության միջոցներով այդպիսի տեղեկություններ տարածելու և բժշկական գաղտնիք հանդիսացող տվյալներ հրապարակելու համար։ Քրեական գործով նախաքննության կատարումը հանձնարարվել է Քննչական կոմիտեին։
14:44 14/05/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԴատավոր Աննա Դանիբեկյանի՝ քթի վիրահատության մասին հրապարակումների առնչությամբ հարուցված գործը կքննի Քննչական կոմիտեն
13:31 14/05/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԴատավոր Աննա Դանիբեկյանի՝ քթի վիրահատության մասին հրապարակումների առնչությամբ հարուցվել է քրեական գործ

Судья Анна Данибекян признана потерпевшей по уголовному делу о разглашении информации об операции на нос 05/19/2020   15:54  |  Судебный репортаж
Судья Анна Данибекян, рассматривающая дело второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников, признана потерпевшей в рамках уголовного дела, возбужденного по факту разглашения информации относительно проведения операции на нос. Об этом "ФактИнфо" сообщила и.о. руководителя отдела информации и  по связям с общественностью СК Рима Еганян.
По подготовленным материалам в полиции было возбуждено уголовное дело по статьям 144(“Использование, либо собирание, либо хранение сведений, составляющих личную или семейную тайну человека, без его согласия, либо распространение таких сведений в публичных выступлениях, публично демонстрируемых произведениях или средствах массовой информации, если это не предусмотрено законом”) и 145(“Разглашение врачебной тайны”) УК РА. Производство предварительного следствия по уголовному делу поручено Следственному комитету.