«Այո»-ի 3 միլիոնանոց լոգոն՝ 90-ականներից 02/26/2020   14:33  |  Մեկնաբանություն
Սահմանադրական հանրաքվեի «Այո» քարոզչական կողմի լոգոն, պարզվում է, նոր չէ մտածված։ Իրավապաշտպան, «Ոչ» քարոզչական նախաձեռնության անդամ Արսեն Բաբայանը Ֆեյսբուքում 90-ականների մամուլից մի լուսանկար է հրապարակել, որը 1991 թվականի անկախության հանրաքվեի «Այո»-ի քարոզն է ներկայացնում։ Լուսանկարում զանգի մեջ պատկերված «Այո»-ն կրկնում է «Այո» քարոզչական կողմի՝ օրերս հրապարակած լոգոյի «Այո»-ն։
«Երբ քննադատում եմ, ասում եմ վերադարձել ենք 90-ականներ, նեղանում եք։ Արդեն հավանաբար չեք էլ փորձում թաքցնել։ Բայց 3 միլիոնը շա՞տ չէր այս «գողության» համար»,-լուսանկարին կից գրել է Արսեն Բաբայանը։
Նշենք, որ նախօրեին Դվին հյուրանոցային համալիրում սահմանադրական հանրաքվեի «Այո»–ի շտաբի կազմակերպած դրամահավաքի ընթացքում հայտարարվեց լոգոյի մրցույթի հաղթողը։ «Այո» քարոզչական կողմի շտաբի պետ, տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրեց հաղթող «Այո»-ի տարբերանշանը՝ հայտարարելով, որ հաղթողը ստանում է 3 մլն դրամ մրցանակ:
Պապիկյանն ասել էր, թե ընտրությունը բավական բարդ է եղել, երկար քննարկելուց հետո են որոշել առաջին հորիզոնականը՝ «Garօօn Agency» կազմակերպությանը։ «Այո» քարոզչական կողմի հայտարարած մրցույթին, ըստ շտաբի պատասխանատուի, 200-ից ավելի քաղաքացի էներկայացել։ 3-րդ հորիզոնականը զբաղեցրած մասնակիցը ստացել է 1 մլն դրամ, իսկ 2-րդը ՝ 2 մլն դրամ:
90-ականների մամուլում տեղ գտած տարբերանշանի ու սահմանադրական հանրաքվեի «Այո»-ի տարբերանշանի կրկնության խնդրի շուրջ «Փաստինֆո»-ն փորձեց պարզաբանում ստանալ Սուրեն Պապիկյանից, վերջինս սակայն, չպատասխանեց մեր զանգերին։
«Սփյուռ» տեղեկատվական համակարգի միջոցով փորձեցինք կապ հաստատել մրցույթը հաղթած ընկերության հետ։ «Սփյուռ» -ում գրանցված «GAROON AGENCY» ընկերության հեռախոսահամարը, սակայն, անհասանելի էր։
Հիշեցնենք, փետրվարի 16-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում էր կատարել՝ կիսվելով «ԱՅՈ» ֆեյսբուքյան էջի հայտարարությամբ, որով «Այո»-ի բրենդինգի բաց մրցույթ էր հայտարարվում: Մասնակցեք եւ հաղթեք:
«Սահմանադրական բարեփոխումների շրջանակում «Այո»-ի շտաբը հայտարարում է «Այո»-ի քարոզչական բրենդինգի բաց մրցույթ։ Մրցույթի շրջանակում հարկավոր է ստեղծել․
1. «Այո»-ի լոգո
2. Բաների, սքրոլերի դիզայն
3. Ֆլայերների դիզայն
4. Facebook-ի համար նախատեսված cover նկար
5. Facebook-ի համար նախատեսված profile նկար
6. Facebook-ի համար նախատեսված շրջանակ
Առաջարկներ կարող ներկայացնել բոլոր հետաքրքրված անհատները և կազմակերպությունները: Առաջարկները տեղադրվելու են ԱՅՈ ֆեյսբուքյան էջում, ինչպես նաև դրանք կարող են հանրայնացվել հեղինակների կողմից:
Առաջարկները հարկավոր է ուղարկել [email protected] էլ. փոստի հասցեին: Մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն փետրվարի 25-ին: Հաղթող մասնակցին ընտրելու է ԱՅՈ-ի շտաբը:
1-ին տեղ՝ 3 միլիոն դրամ
2-րդ տեղ՝ 2 միլիոն դրամ
3-րդ տեղ 1 միլիոն դրամ»,-նշված էր հայտարարության մեջ։
12:17 26/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը «Այո»-ի քարոզարշավին կիմանա մարտի 10-11-ին
12:05 26/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈրևէ մեկը թող իշխանությանն արջի ծառայություն չմատուցի. Սուրեն Պապիկյան
11:22 26/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Այո»-ի քարոզչությունը մեկնարկելու է մարտի 2-ից . Ուղիղ
08:43 26/02/2020  |  ՄամուլՄանրամասներ «Այո»-ի շտաբի կազմակերպած դրամահավաք-երեկոյից. հստակ որոշում է առկա․ «Ժողովուրդ»

Трехмиллионный логотип штаба "Да" оказался родом из 90-ых 02/26/2020   15:40  |  Комментарий
Представленный накануне логотип штаба сторонников поправок в Конституцию Армении, как выяснилось, не новшество.
Правозащитник, член агитационной инициативы “Нет" Арсен Бабаян на свой странице в соцсети Facebook опубликовал фотографию из прессы 90-ых, на котором запечатлен логотип кампании к референдуму 1991 года, который оказался аналогом логотипа штаба "Да".
"Когда я критикую и утверждаю, что мы вернулись в 90-ые, то обижаются. Вы, вероятно, уже и не пытаетесь скрывать. Однако не многовато ли трех млн. драмов для плагиата", - подписал снимок Арсен Бабаян.
Отметим, что партия "Гражданский договор" накануне в мюзик-холле "Двин" организовала вечер по сбору пожертвований для проведения агитационной кампании "Да" в рамках конституционного референдума. В ходе вечера был объявлен победитель конкурса на лучший логотип, который получил приз в размере 3 млн. драмов. Его представил министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян.
Папикян заявил, что выбор оказался сложным. По итогам конкурса по созданию логотипа кампании "Да" выиграла организация "GAROON AGENCY". По словам главы штаба, в конкурсе приняли участие более 200 граждан. Занявший второе место участник получил 1 млн. драмов, а второе – 2 млн. драмов.
За уточнениями по поводу логотипа, нашедшего отражение в прессе 90-ых и повторяющего нынешний, ИА "ФактИнфо" обратилось к Сурену Папикяну, но он не ответил на звонки.
Агентство посредством информационной системе "Спюр" попыталось связаться и с компанией "GAROON AGENCY", однако абонент был вне зоны доступа.
Вице-премьер Армении Тигран Авинян также опубликовал на своей странице в соцсети Facebook скриншот с изображением логотипа, и написал: "Разыскивается автор оригинала".
Напомним, референдум, на котором предлагается решить вопрос о досрочном прекращении полномочий председателя и шести членов Конституционного суда, пройдет 5-го февраля. Агиткампания стартовала 17 февраля и завершится 3 апреля.