02/24/2020   19:01  |  ԼՐԱՀՈՍ Էդմոն Մարուքյանին սպառնալու փաստով հարուցվել է քրեական գործ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հասցեին սպառնալիքներ հնչեցելու փաստով հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 137-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, այն...
02/24/2020   18:48  |  ԼՐԱՀՈՍ Վահրամ Կաժոյանը համատեղության կարգով, նշանակվել է Լաոսի Ժողովրդական Ժողովրդավարական Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան ՀՀ նախագահի հրամանագրով Վահրամ Կաժոյանը համատեղության կարգով, նշանակվել է Լաոսի Ժողովրդական Ժողովրդավարական Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան։ Հիմք ընդունելով վարչապետի...
02/24/2020   18:45  |  ԼՐԱՀՈՍ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց Մոլդովայի Խորհրդարանի նախագահին   Փետրվարի 24-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց Մոլդովայի Հանրապետության Խորհրդարանի նախագահ Զինաիդա Գրեչանիի...
02/24/2020   18:37  |  Մեկնաբանություն Իրանի հետ Հայաստանի սահմանն իրականում այդպես էլ չի փակվել. Էդմոն Մարուքյան ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով կորոնավիրուսի տարածման պատճառով Իրանի հետ սահմանը փակելու ՀՀ...
02/24/2020   18:33  |  Մեկնաբանություն Արարատ Միրզոյանը ապրիլի 5-ին կայանալիք հանրաքվեն դիտարկող առաքելությունների հրավերներ է ուղարկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը առաջիկա հանրաքվեի հետ կապված ֆեյսբուքյան իր էջում գրառումն է արել: Նա, մասնավորապես գրել է. «Ապրիլի 5-ին կայանալիք հանրաքվեն դիտարկող առաքելությունների...
02/24/2020   18:25  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայաստանում Սլովակիայի դեսպանության բացումը կխթանի երկկողմ կապերը. վարչապետն ընդունել է Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարարին Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Սլովակիայի Հանրապետության արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակին: Այս մասին հայտնում են՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և...
02/24/2020   18:07  |  Արտակարգ պատահարներ Բերդ-Այգեձոր ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով չորս քաղաքացի տուժել է, չորսը՝ մահացել Փետրվարի 24-ին, ժամը 12:12-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Բերդ-Այգեձոր ավտոճանապարհին ավտոմեքենան կողաշրջվել է. կան զոհեր և տուժածներ: Դեպքի վայր են մեկնել...
02/24/2020   18:01  |  Մեկնաբանություն Դատարանում քաղաքական իշխանությանը շատ հետարքքիր խայտառակություն է սպասվում. Արսեն Բաբայան ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանն անդրադարձել է իրեն առաջադրված նոր մեղադրանքին եւ հայտարարել, որ  դատարանում քաղաքական իշխանությանը շատ հետարքքիր խայտառակություն է...
02/24/2020   17:56 Մարտավարաշարային երկօրյա պարապմունքներ 4-րդ զորամիավորումում   Մարտական պատրաստականության բարձր աստիճանի բերման ժամանակ վարչակազմի և ստորաբաժանումների անձնակազմերի գործողությունները հստակեցնելու և մասնագիտական հմտությունները կատարելագործելու նպատակով...
02/24/2020   17:42  |  ԼՐԱՀՈՍ Արարատ Միրզոյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Մոլդովայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 24-ին ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Մոլդովայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Զինաիդա Գրեչանիի գլխավորած պատվիրակությանը:Այս...

02/24/2020   15:29  |  Лента новостей Джалал Арутюнян назначен министром обороны Арцаха Президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ, согласно которому генерал-лейтенант Карен Абрамян освобожден от должности министра обороны - командующего Армией обороны Республики Арцах.
02/24/2020   14:59  |  Здоровье Ученые определили самую устойчивую к раку группу крови Ученые из Каролинского университета пришли к выводу, что обладатели второй группы крови меньше других людей рискуют получить онкологическое заболевание.
02/24/2020   14:32  |  Карабахский конфликт “Сказка для азербайджанской общественности": в Минобороны Армении опровергли заявления Баку о "диверсии" Появившаяся в СМИ Азербайджана информация о "диверсии" с армянской стороны не соответствует действительности.
02/24/2020   13:55  |  Здоровье В Китае нашли эффективное лекарство от коронавируса В КНР разработана вакцина, предварительно показавшая эффективность против коронавируса.
02/24/2020   13:44  |  Криминальная хроника СК Армении раскрыл обстоятельства убийства и покушения в Эчмиадзине Житель Эчмиадзина застрелил из автомата мужчину, проживающего в том же городе и открыл стрельбу по его жене и детям.
02/24/2020   13:24  |  Чрезвычайное просшествие Автомобиль протаранил ограждение и рухнул в Фонтанку в Петербурге(Видео) По предварительным данным, за рулем машины находилась женщина.
02/24/2020   12:52  |  Международные новости Число умерших от коронавируса в Иране достигло 12 Число случаев заболевания, вызванного новым коронавирусом, в Иране достигло 47, зафиксировано 12 летальных исходов.
02/24/2020   12:35  |  Из жизни Американка неожиданно разбогатела благодаря совету дедушки Жительница американского штата Вирджиния прислушалась к совету своего дедушки и неожиданно сорвала в лотерею джекпот.
02/24/2020   12:23  |  Комментарий Пашинян обнародовал подробности решения об ограничении коммуникаций с Ираном из-за коронавируса Грузоперевозки с ИРИ будут осуществляться без ограничений, применяя в отношении водителей режим специального контроля.
02/24/2020   12:05  |  Гражданское право Суд принял к производству иск Артура Ванецяна против газеты “Айкакан жаманак” Судья суда первой инстанции общей юрисдикции города Ереван Анна Пилосян приняла к производству исковое заявление бывшего директора Службы национальной безопасности Армении.