«Ռիո Մոլ» առևտրի կենտրոնի տարածքում անչափահասներ են դանակահարվել. մեկի վիճակը ծանր է 02/19/2020   11:09  |  Քրեական խրոնիկոն
«Ռիո Մոլ» առևտրի կենտրոնի տարածքում երկու անչափահասի դանակահարության դեպքի առթիվ Ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում։ «Փաստինֆո»-ն ոստիկանությունից տեղեկացավ, որ երեկ՝ ժամը 21.55-ին «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնից հաղորդում են ստացել, որ «գոտկային շրջանի և ձախ թիկնային շրջանի կտրած-ծակած վերքեր» և «աջ աճուկային շրջանի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել երկու երիտասարդ։
«Մեկնել է օպերատիվ խումբը։ Ըստ բժշկի տեղեկանքի՝ նրանցից մեկն ի վիճակի չի եղել բացատրություն տալու, մյուսը՝ հրաժարվել է բացատրություն տալուց։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Նյութեր են նախապատրաստվում»,- ասացին Ոստիկանությունից։

Поножовщина с участием двух подростков произошла на территории одного из торговых центров в Ереване 02/19/2020   11:19  |  Криминальная хроника
Поножовщина с участием двух несовершеннолетних подростков произошла на территории торгового центра Рио Молл в Ереване. По данному факту в Полиции Армении готовятся материалы.
Как сообщили "ФактИнфо" в Полиции Армении, накануне в 21:55 в медцентр "Сурб Аствацамайр" с колото-резаными ранами в области поясницы и спины были госпитализированы двое юношей. На место отправилась оперативная группа.
“Согласно справке врача, один из них не в состоянии был давать разъяснения, а другой отказался от дачи показаний. Назначена судмедэкспертиза. Готовятся материалы”, - сообщили в полиции.
14:48 15/07/2019  |  Криминальная хроникаПоножовщина произошла в Ереване:33-летний мужчина скончался в больнице