02/12/2020   23:44  |  ԼՐԱՀՈՍ Ցավում եմ, որ պետության ղեկավարությունը բավականին աղոտ պատկերացումներ ունի զինված ուժերում առկա խնդիրների մասին. Երվանդ Վարոսյան Փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ցավում եմ, որ պետության ղեկավարությունը բավականին աղոտ պատկերացումներ ունի զինված ուժերում առկա խնդիրների մասին։ Իսկ այդ խնդիրների ողջ...
02/12/2020   23:26  |  Միջազգային լրահոս Իրանը խոստացել է պատասխանել՝ Սիրիայում Իսրայելի «հիմար գործողություններին» Իրանը կպատասխանի՝ Սիրիայում իսրայելական ցանկացած գործողություններին, եթե դրանք ուղղված լինեն տարածաշրջանում Թեհրանի շահերի դեմ: Նման հայտարարություն արել է Իրանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աբբաս...
02/12/2020   23:06  |  Հետաքրքիր է իմանալ Թռիչքուղեկցորդուհին բացահայտել է՝ օդանավում սուրճի և թեյի վտանգը Հոնկոնգյան Cathay Pacific ավիաընկերության թռիչքուղեկցորդուհին բացահայտել է ինքնաթիռում տարբեր խմիչքների օգտագործման վտանգը: Այս մասին գրում է Express- ը: Ըստ Դերի Լինի (Derry Lin) խոսքերի՝ նախ և...
02/12/2020   22:41  |  Մարզական Կարեն Ասլանյանը Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Հռոմում շարունակվում է ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ Հունահռոմեական ոճի 67 կգ քաշային կարգում բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում էին Հայաստանի ներկայացուցիչ Կարեն Ասլանյանն ու Հունգարիայի...
02/12/2020   22:10  |  Մարզական Գևորգ Ղարիբյանը Եվրոպայի չեմպիոն է. Ըմբշամարտի ԵԱ Իտալական Հռոմ քաղաքում ավարտին է մոտենում հումահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Մրցումային վերջին օրը Հայաստանն ունի երաշխավորված 2 մեդալ. Արթուրն ու Գևորգը եզրափակչում են, իսկ...
02/12/2020   22:07  |  ԼՐԱՀՈՍ Մարդու իրավունքների պաշտպանը հանդիպել է աշակերտների հետ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր ընդունել է Երևանի Հովհաննես Իսակովի անվան թիվ 132 հիմնական դպրոցի 8-րդ դասարանի աշակերտներին: Մարդու իրավունքների պաշտպանը երեխաներին ներկայացրել է...
02/12/2020   21:54  |  Վերլուծություններ Ազգի ապագան հնձվում է կասկածելի և չպարզված հանգամանքներում, դուք ի՞նչ ապագայից եք խոսում, պարոն Փաշինյան Մինչ Հայաստանում «Հանրաքվե» խորագրի ներքո նոր թատրոն-թամաշա է նախաձեռնել իշխանությունը, Արցախից ամեն օր ծանր ու ողբերգական լուրեր են ստացվում: Ազգի ամենաթանկ ու նվիրական էությունները,...
02/12/2020   21:38  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ ՀՀ տարածքում ողջ գիշեր որոշ ավտոճանապարհներ փակ կլինեն Հիդրոօդերևութաբանության և մթնոլորտային երևույթների վրա ակտիվ ներգործության ծառայության տվյալների համաձայն՝ ողջ գիշեր ՀՀ տարածքում սպասվում են տեղումներ ձյան տեսքով և քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ,...
02/12/2020   21:25  |  Մեկնաբանություն Չեմ ուզում լսել Ձեր բարոյախրատական ճառերը, անիմաստ մամլո ասուլիսները, առավել ևս բանաստեղծությունները. Հասմիկ Պապյան Օպերային երգչուհի, սոպրանո, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Հասմիկ Պապյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հավատացեք, այլևս հնարավոր չէ դիմանալ սովորական դարձած այս ամենօրյա “չափաբաժնին”:...
02/12/2020   21:20  |  Քրեական խրոնիկոն Վաչագան Ղազարյանի կողմից «Յանսի» նախկին հաշվապահից 40 մլն դրամ շորթելու գործը կարճվել է. Հաշվապահը մտադիր է դիմել դատարան Գլխավոր դատախազությունը մերժել է «Յանս» ռեստորանային համալիրի սեփականատիրոջ կողմից նախկին գլխավոր հաշվապահ Սուսաննա Արիստակեսյանից շորթում կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը...

02/12/2020   18:10  |  Здоровье В Новороссийске доктор Давид Шагинян спас годовалую девочку, проглотившую металлический ключик Врач-эндоскопист Новороссийской горбольницы № 1 Давид Шагинян провел операцию, чтобы извлечь ключ, застрявший в пищеводе годовалой девочки.
02/12/2020   17:56  |  Криминальная хроника Чиновники Агентства медико-социальной экспертизы Минтруда Армении попались на взятке Они были пойманы в момент получения очередной взятки.
02/12/2020   17:27  |  Лента новостей Стюардесса предупредила об опасности употребления кофе и чая на борту самолета Стюардесса гонконгской авиакомпании Cathay Pacific раскрыла опасность употребления на борту самолета различных напитков.
02/12/2020   16:58  |  Гражданское право Известно имя судьи, который рассмотрит иск Ванецяна против газеты “Айкакан жаманак” Иск бывшего директора Службы национальной безопасности против газеты “Айкакан жаманак” поступил на рассмотрение к судье Анне Пилосян.
02/12/2020   16:21  |  Чрезвычайное просшествие Двое военнослужащих погибли в Арцахе при невыясненных обстоятельствах Для установления деталей инцидента ведется следствие.
02/12/2020   16:05  |  Лента новостей Манвела Григоряна перевели в палату: его состояние по-прежнему оценивается как стабильно тяжелое Бывшего депутата парламента Армении, экс-председателя Союза добровольцев “Еркрапа” Манвела Григоряна перевели из реанимации в палату.
02/12/2020   15:30  |  Лента новостей В Армении планируют создать Антикоррупционный суд В Армении планируют создать специализированный суд, который займется рассмотрением дел, находившихся в ведении Антикорорупционного комитет
02/12/2020   15:11  |  Лента новостей Пашинян представил послам стран ОБСЕ ситуацию вокруг Конституционного суда Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился в правительстве с аккредитованными в Армении послами стран-членов ОБСЕ.
02/12/2020   15:03  |  Международные новости Экс-начальник управления ФСИН покончил с собой в зале суде Экс-начальник управления автотранспорта ФСИН Виктор Свиридов попытался покончить с собой после вынесения приговора по делу о вымогательстве.
02/12/2020   14:51  |  Комментарий Арсен Бабаян: Арарат Мирзоян фактически мне доверяет больше, чем Алену Симоняну Ранее Ален Симонян заявил, что никто из судей КС не входит в здание парламента.