Հանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր, Նորին Արքայական Մեծություն Աբդալլահ Երկրորդի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը 02/11/2020   14:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած՝ Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր, Նորին Արքայական Մեծություն Աբդալլահ Երկրորդ Իբն Ալ Հուսեյն Ալ Հաշիմիի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Զինվորական նվագախմբի կատարմամբ հնչել են Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության և Հայաստանի Հանրապետության պետական օրհներգերը:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը և թագավոր Աբդալլահ Երկրորդը պատվո պահակախմբի հրամանատարի ուղեկցությամբ կատարել են զինվորական նվագախմբի և պատվո պահակախմբի ստուգայց։ Նախագահն ու թագավորը միմյանց են ներկայացրել երկու երկրների պաշտոնական պատվիրակություններին և ընդունել են պատվո պահակախմբի քայլերթը:

В резиденции президента Армении состоялась официальная церемония встречи короля Иордании 02/11/2020   14:42  |  Лента новостей
В президентской резиденции сегодня состоялась официальная церемония встречи прибывшего в Армению с официальным визитом Его Величества Короля Иорданского Хашимитского Королевства Абдаллы II ибн аль-Хусейна аль-Хашими.
Как сообщает пресс-служба президента РА, в исполнении военного оркестра прозвучали государственные гимны Иорданского Хашимитского Королевства и Республики Армения.
Президент Армен Саркисян и Король Абдалла II в сопровождении командующего почётным караулом провели смотр военного оркестра и почётного караула.
Президент Армении и король Иордании представили друг другу официальные делегации двух стран и приняли парад почётного караула.