Ռազմիկ Աբրահամյանի նկատմամբ որևէ խափանման միջոց ընտրված չէ 12/23/2019   16:54  |  Քրեական խրոնիկոն
Այս պահին Ռազմիկ Աբրահամյանի նկատմամբ որևէ խափանման միջոց ընտրված չէ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը` դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ մերժել է «Հանրապետական ծննդատան» տնօրեն Ռազմիկ Աբրահամյանին կալանավորելու քննիչի միջնորդությունը։ Նշենք, որ դատարանն ավելի վաղ ոչ իրավաչափ էր ճանաչել նաև Ռազմիկ Աբրահամյանին ձերբակալելու քննիչի որոշումը։ Հիշեցնենք, որ նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով՝ ծնողին երեխայից ապօրինի բաժանելու և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 200-րդ հոդվածի 3-րդ կետով՝ առևտրային կաշառքի համար։ Բացի այդ՝ նույն քրեական գործի շրջանակներում մեղադրանք է առաջադրվել եւս 4 անձի, որոնց նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել գրավը։

Какой-либо меры пресечения в отношении директора Республиканского роддома Размика Абрамяна не избрано 12/23/2019   17:27  |  Криминальная хроника
Какой-либо меры пресечения в отношении директора ЗАО "Республиканский институт репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии" (Республиканский роддом) Размика Абрамяна не избрано. Об этом заявили в пресс-службе Следственного комитета Армении
Как ранее сообщалось, суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Балаяна отклонил ходатайство следователя об аресте Размика Абрамяна. Ранее суд под председательством судьи Давида Балаяна посчитал также неправомерным решение следователя о задержании Размика Абрамяна.
Размику Абрамяну предъявлено обвинение по пункту 2 части 2 статьи 167(“Незаконное разлучение ребенка с родителями или подмена ребенка, совершенные группой лиц по предварительному сговору”) и пункта 3 статьи 200(“Коммерческая взятка”) УК РА. Кроме того, в рамках того же уголовного дела обвинения предъявлены еще 4 лицам. В отношении них избрана мера пресечения в виде залога.
14:11 22/11/2019  |  Криминальная хроникаСНБ Армении передала резонансное дело о незаконном усыновлении детей в СК
11:08 14/11/2019  |  Криминальная хроникаВ Армении раскрыли схему незаконного усыновления детей иностранными гражданами
16:56 30/01/2013  |  Международные новостиСК РФ возбудил новое уголовное дело против американской семьи, истязающей усыновленного ребенка