Ռազմիկ Աբրահամյանը չի կալանավորվի 12/22/2019   16:29  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը` դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ մերժել է «Հանրապետական ծննդատան» տնօրեն Ռազմիկ Աբրահամյանին կալանավորելու քննիչի միջնորդությունը։ Դատարանը հիմնավորված չի գտել՝ կալանավորելու համար ներկայացված հիմքերը:
Նշենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Դավիթ Բալայանի նախագահությամբ, ոչ իրավաչափ էր ճանաչել նաև Ռազմիկ Աբրահամյանին ձերբակալելու քննիչի որոշումը` արձանագրելով, որ դրա համար չի եղել քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված հիմքն ու նպատակը:
Ռազմիկ Աբրահամյանը ձերբակալվել է դեկտեմբերի 18-ին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 2 մասի 1-ին և 2-րդ կետերով նախատեսված հանցավոր արարք կատարելու՝ ծնողին երեխայից ապօրինի բաժանելու կասկածանքով։ Իսկ դեկտեմբերի է 19-ին քննիչը որոշում է կայացրել նրան որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով եւ 200-րդ հոդվածի 3-րդ կետով:
20:26 20/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՌ.Աբրահամյանին կալանավորելու գործով դատական նիստը կշարունակվի վաղը
20:50 19/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՌազմիկ Աբրահամյանը որպես մեղադրյալ է ներգրավվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 2 հոդվածով
20:21 19/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՌազմիկ Աբրահամյանի ձերբակալությունը ոչ իրավաչափ է ճանաչվել. Քննիչը կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել
13:24 18/11/2019  |  ՀարցազրույցԴատավորները թիրախավորված են իշխանության մյուս ճյուղերի կողմից, ինչը նպաստում է դատավորի կոչման հեղինակազրկմանը. Դավիթ Բալայան
20:39 29/10/2019  |  Դատական ռեպորտաժներԴատավոր Բալայանի հետ կապված միջադեպի փաստով քրեական գործ չհարուցելու մասին քննիչի որոշումն իր բնույթով նմանվել է քաղաքական փաստաթղթի (տեսանյութ)
17:08 29/10/2019  |  Դատական ռեպորտաժներԴատավոր Դավիթ Բալայանի փաստաբանը պահանջում է վերացնել քննիչի որոշումը եւ քրեական գործ հարուցել
17:04 30/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴատավոր Դավիթ Բալայանի միջադեպով փաստաբան Հրանտ Անանյանի բողոքը վերամակագրվել է նոր դատավորի
15:03 22/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավոր Դավիթ Բալայանի միջադեպով փաստաբան Հրանտ Անանյանը բողոք է ներկայացրել դատարան
12:36 05/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱռնվազն քրգործ հարուցելու հիմքն ու առիթը առկա էին. Հրանտ Անանյանը` ՀՔԾ որոշման մասին

Фигурант дела о незаконном усыновлении Размик Абрамян останется на свободе 12/23/2019 00:19 | Криминальная хроника
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Балаяна отклонил ходатайство следователя об аресте директора ЗАО "Республиканский институт репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии" (Республиканский роддом) Размика Абрамяна, передает корреспондент “ФактИнфо”. Суд не счел обоснованными доводы в пользу заключения Абрамяна под стражу.
Отметим, что ранее суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Балаяна посчитал также неправомерным решение следователя о задержании Размика Абрамяна, констатировав отсутствие для этого основания и цели, установленных Уголовно-процессуальным кодексом РА.
Размик Абрамян был задержан 18-го декабря по подозрению в совершении преступного деяния, предусмотренного пунктами 1 и 2 части 2 статьи 167(“Незаконное разлучение ребенка с родителями или подмена ребенка в отношении двух и более детей, совершенные группой лиц по предварительному сговору”) Уголовного кодекса РА. А 19-го декабря следователь принял решение о привлечении его в качестве обвиняемого по пункту 2 части 2 статьи 167 Незаконное разлучение ребенка с родителями или подмена ребенка, совершенные группой лиц по предварительному сговору”) и пункта 3 статьи 200(“Коммерческая взятка”) УК РА.