11/21/2019   18:18  |  ԼՐԱՀՈՍ Արթուր Վանեցյանը թողնում է ՀՖՖ նախագահի պաշտոնը. նա հրաժարականի դիմում է ներկայացրել (տեսանյութ) Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել։ «Փաստինֆո»-ի փոխանցմամբ, րոպեներ առաջ այս մասին հայտարարեց Արթուր Վանեցյանը՝ ՀՖՖ գործադիր...
11/21/2019   18:13  |  ԼՐԱՀՈՍ Պոռթկումս կարող եմ արդարացնել. Ռուբեն Սահակյանը՝ ՓՊ որոշման մասին «Հարուցման փաստի եւ հիմքերի առթիվ պարզաբանումներ տալ չեմ ցանկանում։ Պոռթկումս, կապված դատավորի արտահայտած բառերի հետ, կարող եմ արդարացնել։ Դա պոռթկում էր ՝ ի պատասխան այն անհարգալից...
11/21/2019   18:05  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայաստանն ընտրվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության միջազգային բյուրոյի խորհրդի և Գլխավոր կոնֆերանսի իրավական կոմիտեի անդամ Նոյեմբերի 21-ին, Փարիզում ընթացող ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր կոնֆերանսի 40-րդ նստաշրջանի շրջանակներում, Հայաստանն ընտրվել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության միջազգային բյուրոյի խորհրդի (2019-2023թթ. ժամանակահատվածի...
11/21/2019   17:58  |  ԼՐԱՀՈՍ Ոստիկանության շտաբի պետն ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ) Նոյեմբերի 21-ին ոստիկանության շտաբի պետ Արմեն Ղուկասյանն ընդունեց Հայաստանում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին և Հայաստանում գտնվող Լեհաստանի արտաքին գործերի...
11/21/2019   17:49  |  Քրեական խրոնիկոն «Քեզ սպանելու և մորթելու եմ». Երևանում տղամարդը ծեծել է հարսնացուին Երևանում տղամարդը պարբերաբար ծեծել է հարսնացուին ու սպառնացել սպանել, ընդ որում՝ զույգերի միջեւ վիճաբանությունը տարբեր պատճառներ է ունեցել։ Նախնական քննության տվյալներով՝ տղամարդը հարսնացուին...
11/21/2019   17:46  |  ԼՐԱՀՈՍ Անցկացվել է ռազմաուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչների վերապատրաստման դասընթացի հերթական փուլը   ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՆԱՏՕ-ի «Պաշտպանական կրթության զարգացման ծրագրի» 2019թ. համագործակցության պլանի համաձայն՝ նոյեմբերի 18-ից 21-ը ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական...
11/21/2019   17:36  |  ԼՐԱՀՈՍ Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանն այցելել են Միլանի կաթոլիկ տաճար Շարունակվում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Իտալիայի Հանրապետություն։ Հայաստանի վարչապետը գտնվում է Միլան քաղաքում։ Այս մասին հայտնում են՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և...
11/21/2019   17:33  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաշինյանը չհասկացավ, որ այդ հայտարարությամբ վիրավորեց Հռոմի կաթոլիկ եկեղեցուն «Փաշինյանը չհասկացավ, որ այդ հայտարարությամբ վիրավորեց Հռոմի ամբողջ կաթոլիկ եկեղեցուն»,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ասաց «Ազգային...
11/21/2019   17:19  |  ԼՐԱՀՈՍ Աղոթենք Քրիստոսին, որ այդ մարդուն երեւակայական աշխարհից բերի գիտակցական դաշտ. Գառնիկ Իսագուլյան «Ատելությունը ինչ-որ մեկը պետք է ներմուծի՝ իր ստերով, հասարակությանը մանիպուլյացիայի ենթարկելով։ Հայտնի մեթոդներ են՝ հասցնում ես էքստազային վիճակի եւ մարդը դառնում է զոմբի ու պատրաստ է ամեն...
11/21/2019   17:14  |  Արտակարգ պատահարներ «Դոլմամա» ռեստորանի տանիքում բռնկված հրդեհը մարել է. այրվել է 250 քմ տարածք Այս ամբողջ տարածքը 500 քառակուսի մետր է, որից 50-ն այրվել էր մինչև մեր գալը և հրդեհաշիջման արդյունքում ևս 200-ն այրվեց։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԻՆ փրկարար ծառայության պետ Վրեժ...

11/21/2019   11:11  |  Лента новостей Президент Арцаха подписал указ о проведении зимнего воинского призыва и демобилизации 2020 года Президент Республики Арцах Бако Саакян 21 ноября подписал указ о проведении зимнего воинского призыва и демобилизации 2020 года.
11/21/2019   10:54  |  Чрезвычайное просшествие Взрыв на Сицилии унес жизни четырех человек Четыре человека погибли при взрыве на складе пиротехники в итальянской Мессине.
11/21/2019   10:35  |  Чрезвычайное просшествие Два человека погибли и четверо пострадали в ДТП в Сюнике В числе госпитализированных двое подростков и шестилетний ребенок.
11/21/2019   10:01  |  Из жизни Швед три года пролежал мертвым в своей квартире У входной двери скопилось много почты.Внутри квартиры горел свет и работало радио
11/21/2019   09:56  |  Здоровье В США врачи впервые ввели человека в состояние анабиоза Необходимость этого в данном случае вызвана тем, что многие люди, получившие угрожающие жизни травмы, умирают раньше, чем хирурги могли бы успеть оказать им помощь.
11/21/2019   09:44  |  Лента новостей Серж Саргсян на съезде ЕНП в Загребе: в том, что произошло в Армении, была и наша вина Третий президент Армении, лидер Республиканской партии Серж Саргсян заявил, что в прошлом году подал в отставку, чтобы дать народу возможность построить лучшее государство.
11/21/2019   09:17  |  Лента новостей Никол Пашинян и Анна Акопян в оперном театре “Ла Скала” посмотрели оперу Рихарда Штрауса Находящийся с официальным визитом в Италии премьер-министр Никол Пашинян сегодня вместе с супругой Анной Акопян посетил оперный театр “Ла Скала” в Милане
11/21/2019   00:25  |  Лента новостей Пашинян обсудил с мэром Милана вопросы сотрудничества Пашинян отметил важность визита в Милан в рамках официального визита в Италию, который является одним из важнейших финансовых, экономических и культурных центров Италии.
11/21/2019   00:14  |  Лента новостей Пашинян на встрече монахами Конгрегации Мхитаристов и представителями армянской общины Венеции рассказал об идее панарменизма “Наше правительство разработало в Степанакерте национальную программу по замене раздробленности на панарменизм", -заявил он.