Նորայր Փանոսյանի ձերբակալությունն իրավաչափ չէր, առաջադրված մեղադրանքում էլ չկա հիմնավոր կասկած. փաստաբան 11/06/2019   15:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ Վերաքննիչ քրեական դատարանն ազատ արձակեց Հրայր Թովմասյանի սանիկին՝ Նորայր Փանոսյանին։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Հովսեփ Սարգսյանը։
«Մենք Վերաքննիչ քրեական դատարան էինք բողոքարկել Նորայր Փանոսյանին ձերբակալելու որոշումը, ինչպես նաեւ՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու դատարանի ըորոշումը։ Դատարանը ձերբակալումը ճանաչեց ոչ իրավաչափ, իսկ կալանավորումը հիմնավոր կասկածի բացակայության հիմքով մերժեց։ Ասել կուզի՝ այն մեղադրանք որի մեջ մեղադրվում է Նորայր Փանոսյանը հիմնավոր կասկած առկա չէ»,-հավելեց փաստաբանը։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 1-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը Նորայր Փանոսյանին կալանավորելու որոշում էր կայացրել։ Վերջինս մեղադրվում է պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջ։ Պաշտոնական հաղորդագրության մեջ հատուկ նշվել էր, որ Փանոսյանին վերագրվող առերեւույթ չարաշահումները արձանագրվել են Հրայր Թովմասյանի՝ ՀՀ արդարադատության նախարար պաշտոնավարման ժամանակահատածում։
14:30 29/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեք տարբեր քննչական մարմիններում քրեական գործեր են հարուցվել Հրայր Թովմասյանին առնչվող
11:06 29/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՏվյալներ են ձեռք բերվել` Հրայր Թովմասյանի կողմից պաշտոնեական լիազորությունները առերևույթ չարաշահելու վերաբերյալ

Адвокат рассказал, почему Апелляционный суд освободил крестника Грайра Товмасяна 11/06/2019   15:29  |  Лента новостей
Апелляционный уголовный суд Армении немногим ранее освободил из-под стражи  Норайра Паносяна - крестника председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна. Эту информация в беседе с “ФактИнфо” подтвердил его адвокат Овсеп Саркисян.
“Мы обжаловали в Апелляционном суде решение о задержании Норайра Паносяна, а также постановление суда об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу. Суд признал задержание неправомерным, а арест отменил на основании отсутствия обоснованного подозрения. Имеется в виду, что в обвинении, выдвинутом против Норайра Паносяна, нет обоснованного подозрения”, - добавил адвокат.
Напомним, 1-го октября суд общей юрисдикции Еревана вынес решение об аресте Норайра Паносяна. Последний обвиняется в злоупотреблении должностными полномочиями. В официальном релизе отмечалось, что  приписываемые Паносяну предполагаемые злоупотребления были зафиксированы в период пребывания Грайра Товмасяна в должности министра юстиции.