Փողերի լվացման մեջ մեղադրվող Գագիկ Ծառուկյանի մտերիմը չի կալանավորվի. վերաքննիչը մերժեց դատախազին 10/28/2019   13:04  |  Դատական ռեպորտաժներ
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է դատախազության վերաքննիչ բողոքը ու անփոփոխ թողել «Հյուսիս-Հարավ» ճանապարհաշինարարության գործով մեղադրյալ, «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանի խափանման միջոցը։
Սեդրակ Առուստամյանին մեղադրանք է առաջադրվել նաև ՀՀ քրեական օրենսգրքի 190-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցավոր արարք կատարելու, այն է` հանցավոր ճանապարհով ստացված առանձնապես խոշոր չափերով գույքն օրինականացնելու (փողերի լվացման) համար: Առուստամյանին 2019 թվականի սեպտեմբերի 18 մեղադրանք էր առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-189-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, 38-205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:Նրա նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը փոխարինվել է գրավով։ Նա 20 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվել, ինչն էլ մնաց անփոփոխ։
«Արդարացի որոշում էր», - լրագրողներին ասաց Առուստամյանը։
Ս.Առուստամյանը համարվում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մերձավորներից մեկը, որի դուստրը՝ Նորա Առուստամյանը, ներկայումս պատգամավոր է՝ «ԲՀԿ» խմբակցության անդամ։
10:48 30/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամ»-ի գործադիր տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվել՝ առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացում և յուրացում կատարելու համար
20:16 14/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոն«Օրենքով գողերը» փողեր են լվանում Եվրոպայում
15:35 04/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՔրեական գործ` պաշտոնատար անձի կողմից կեղծ փողեր իրացնելու փորձի փաստով
13:26 19/05/2017  |  Դատական ռեպորտաժներՓողերի լվացման վերաբերյալ գործով վերջին խոսքի փուլում փոխվեց ամբաստանյալի պաշտպանը
18:31 10/10/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՓողերի լվացման գործով քննությունը շարունակվում է. բազմաթիվ վկաներ են հարցաքննվել. ԱԱԾ
13:34 07/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Փողերի լվացման» նոր դեպք բանկում
19:57 15/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՓողերի լվացման գործով սկսվեց գրավոր ապացույցների հետազոտումը
15:44 20/10/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՕտարերկրացիների հաշվեհամարներից հափշտակել էր գումարներ ու «փողերը լվացել»

Обвиняемый в отмывании денег директор концерна "Мульти Груп" останется на свободе 10/28/2019   13:17  |  Судебный репортаж
Апелляционный уголовный суд Армении отклонил жалобу Прокуратуры и оставил без изменений меру пресечения в отношении директора концерна“Мульти Груп” Седрака Арустамяна, обвиняемого по резонансному делу о злоупотреблениях в ходе строительства дороги "Север-Юг".
Седраку Арустамяну инкриминируют также пункт 1 части 3 статьи 190(Легализации имущества в особо крупных размерах, полученного преступным путем) УК Армении. 18-го сентября 2019 года Арустамяну предъявили обвинение по части 3 статьи 38-189 и части 2 статьи 38-205 УК РА. В отношении него  был аизбрана мера пресечения в виде заключения под стражу Впоследствии он был освобожден из-под стражи под залог в размере 20 млн. драмов. Это решение  и оставил в силе Апелляционный суд.
“Это было справедливым решением", - заявил журналистам Арустамян.
С.Арустамян считается одним из приближенных лидера “Процветающей Армении’ Гагика Царукяна. Дочь Седрака Арустамяна – Нора Арустамян  – в настоящее время является членом фракции ППА.
13:54 22/10/2019  |  Криминальная хроникаЭкс-глава Минтранса Армении Гурген Саркисян взят под стражу