Հենց մեզ էր պետք, որ Հայ Հարությունյանը գար և դատարանում վերահաստատեր իր ցուցմունքը. Լևոն Քոչարյանը 10/07/2019   13:48  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Հայկ Հարությունյանի ցուցմունքն այնքան լավ էր մեզ համար, անքան էր համապատասխանում իրականությանը, որ հենց մեզ էր շատ պետք, որ վերջինս գար և դատարանում վերահաստատեր իր ցուցմունքը։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը՝ անդրադառնալով այն լուրերին, թե Հայկ Հարությունյանի նկատմամբ ճնշումներ են գործադրվել՝ Ռ. Քոչարյանի և մյուսների դեմ ցուցմուքներ տալու նպատակով։
«Ցուցմունքը հասանելի է, բոլորդ էլ կարդացել եք դրանք։ Այնտեղ Հայկ Հարությունյանը նշել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանն ասել է՝ ամեն ինչ պետք է արվի այնպես, որ որևէ մարդ չվնասվի, ճնշումներ չլինեն»,-ասաց Լևոն Քոչարյանը։
Վերջինս ընդգծեց, որ Հայկ Հարությունյանն այն մարդկանցից էր, ում իր հայրը միշտ գնահատել է և պարկեշտ անձնավորություն համարել. «Նա այն կերպարը չէր, որ սխալ բաների մեջ ներգրավված, թաթախված լիներ։ Այդ մարդն իր գործը փայլուն էր կատարում»,-նկատեց Լևոն Քոչարյանը։
11:10 28/09/2019  |  ՄամուլԱրմեն Գրիգորյանը մերժել է. Ինչ են խնդրել Հայկ Հարությունյանի հարազատները. «Ժամանակ»
10:29 28/09/2019  |  ՄամուլՀայկ Հարությունյանն ինքնասպան է եղել՝ իմանալով, որ հաջորդ օրը կալանավորելու են. «Հրապարակ»
22:19 25/09/2019  |  ՎերլուծություններՈ՞վ է հաջորդը. վերացնում են Մարտի 1-ի կարևոր վկաներին
20:40 25/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԺողովուրդ օրաթերթի և ArmLur.am-ի շտապ հայտարարությունը՝ ինքնասպանության մասին
19:42 25/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը մասնակցում է Հայկ Հարությունյանի հոգեհանգստին (տեսանյութ)
13:08 25/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՀՔԾ պետի տեղակալը՝ Հայկ Հարությունյանի ինքնասպանության մասին (տեսանյութ)

Сын Кочаряна: именно нам нужно было, чтобы Айк Арутюнян подтвердил на суде свои показания 10/07/2019   16:04  |  Суд по делу второго президента РА
Показания бывшего начальника Полиции Армении Айка Арутюняна были настолько правдивыми, что нам больше всего нужно было, чтобы он пришел и подтвердил на суде свои показания, заявил журналистам в понедельник  сын второго президента Армении Роберта Кочаряна - Левон Кочарян.
“Показания доступны. Все прочли их. В них Айк Арутюнян отметил, что Роберт Кочарян заявил, что все должно быть сделано так, чтобы никто не пострадал, чтобы не было давления”, - сказал Левон Кочарян.
Он подчеркнул, что Айк Арутюнян был из тех людей, которого его отец очень ценил, считал его очень порядочным человеком.
“Он не был тем человеком, который был вовлечен в какие-то темные дела. Этот человек блестяще выполнял свое дело”, - сказал Кочарян.
Бывший начальник Полиции Армении Айк Арутюнян был найден мертвым вечером 23 сентября на принадлежащей ему даче в Бжни. По предварительной версии, он покончил с собой, застрелившись из огнестрельного оружия. По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам статьи 110("Доведение на самоубийства") УК РА.