19-ամյա զինվորը ծանր վիրավորվել է զենքի հետ կանոնները խախտելու հետեւանքով. նոր մանրամասներ 09/23/2019   13:54  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Հայկ Վահեի Խաչատրյանը, նախնական տվյալներով, ծանր հրազենային վիրավորում է ստացել զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊԲ-ն։
«Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 03:35-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, նախնական տվյալներով, զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Հայկ Վահեի Խաչատրյանը»,- ԱՀ ՊԲ-ից տեղեկացավ «Փաստինֆո»-ն:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ զինծառայողը վիրավորվել է որովայնի շրջանում եւ անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:
Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալից «Փաստինֆո»-ին փոխանցեցին, որ վիրավորված զինծառայողին տեղափոխել են Երեւան։

Названа предварительная версия ранения 19-летнего военнослужащего Армии обороны Арцаха 09/23/2019   14:24  |  Карабахский конфликт
19-летний военнослужащий Армии обороны Айк Хачатрян, по предварительным данным, получил тяжелое ранение в результате нарушения правил обращения с оружием. Об этом “Фактинфо” сообщили в пресс-службе Mинистерства обороны Арцаха.
"22 сентября около 03:35 по местному времени, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на северном направлении, по предварительным данным, вследствие нарушения правил обращения с оружием, огнестрельное ранение получил военнослужащий АО Арцаха Айк Хачатрян 2000 г.р..", - сообщили в оборонном ведомстве
Ранее агентство сообщило, что военнослужащий получил ранение в живот. Солдат был доставлен  в военный госпиталь. Его состояние оценивается как тяжелое. Как сообщили “ФактИнфо” в Степанакертском военном госпитале, военнослужащего переведут на лечение в Ереван.