2015-ից ի վեր առաջին անգամ արձանագրվել է արտաքին պետական պարտքի նվազման միտում. ՀՀ վարչապետ 09/11/2019   11:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
2019թ. օգոստոսին 2015-ից ի վեր առաջին անգամ արձանագրվել է արտաքին պետական պարտքի նվազման միտում: Այս մասին ֆեյսբուքում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ՝ Նիկոլ Փաշինյանը։
«2019թ. օգոստոսին 2015-ից ի վեր առաջին անգամ արձանագրվել է արտաքին պետական պարտքի նվազման միտում: Իհարկե, պետական պարտքի նվազումը ինքնանպատակ չէ, բայց սա արդյունք է այն բանի, որ հստակ խնդիր ենք դրել պետական միջոցները ծախսել արդյունավետ:
Սա, իհարկե, որոշակիորեն դանդաղեցնում է կապիտալ ծախսերի տեմպը, որովհետեւ համակարգը սովոր է աշխատել այլ՝ հայտնի կանոններով:
Բայց սա, միանշանակ, ճիշտ ճանապարհ է. թույլ չտալ պետական միջոցները վատնել անորակ շինարարությունների եւ ատկատների վրա»:
10:10 10/09/2019  |  ՄեկնաբանությունԱռաջին կիսամյակում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը խնայել է 3.8 միլիարդ դրամ․ Փաշինյան
09:58 10/09/2019  |  ՄամուլՓաշինյանը անկանխատեսելի է դարձել և սկսել է գաղտնի պահել անգամ իր այցերի օրակարգը. «Փաստ»
12:37 09/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի նախագահին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ

Пашинян сообщил о наметившейся впервые с 2015 года тенденции к снижению внешнего долга Армении 09/11/2019   13:28  |  Экономика
Тенденция к снижению внешнего государственного долга Армении зарегистрирована впервые с августа 2015 года. Об этом премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил в среду на своей странице в Facebook.
"Конечно, снижение государственного долга – не самоцель, но это результат того, что мы поставили четкую задачу - эффективно тратить государственные средства. Это, конечно, в определенной степени замедляет темп капитальных расходов, потому что система привыкла работать по другим известным правилам", - написал Пашинян.
Однако, как указал он, это однозначно верный путь - не позволять растрачивать государственные средства на некачественное строительство и "откаты”.