«Սեպտեմբերի 21-ին բոլորով գնում ենք Գյումրի». Փաշինյանը կոչ է անում պատշգամբներից դրոշներ պարզել 09/09/2019   09:43  |  Մեկնաբանություն
Սեպտեմբերի 21-ին բոլորով գնում ենք Գյումրի. հիշեցնեմ, որ այս տարվանից մեկնարկում ենք Անկախության տոնակատարությունների գլխավոր միջոցառումը մարզերում անելու գործընթացը: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վաևրչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Առաջին նման միջոցառումը տեղի կունենա ս/թ սեպտեմբերի 21-ին Գյումրիում: Կառավարության աշխատակազմը խոստանում է անմոռանալի միջոցառում, իսկ նախորդ տարվա փորձը ցույց տվեց, որ կարող են այդ խոստումն ի կատար ածել:
Ու որպեսզի տոնը չհեռանա Երեւանից եւ մյուս քաղաքներն էլ տոնական տեսք ունենան, կարծում եմ արժե, որ մեր այն քաղաքացիները ովքեր հավես ունեն, փողոցներին նայող իրենց պատշգամբները զարդարեն՝ անկախության մոտիվներով: Նույնիսկ լավագույն շենքի մրցույթ անելու գաղափար կա:
Շենքը տոնական դարձնելու ամենապարզ ճանապարհը պատուհանից կամ պատշգամբից ՀՀ պետական դրոշը պարզելն է. դե իհարկե՝ խնամված, տեսքը տեղը դրոշների մասին է խոսքը»:
18:05 06/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է «Լիդիան ինթերնեյշնլ» ընկերության ժամանակավոր նախագահ և գործադիր տնօրեն Էդվարդ Սելլերսին

Никол Пашинян призвал всех отправиться в День независимости в Гюмри 09/09/2019   11:33  |  Комментарий
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня призвал всех отпраздновать День независимости в Гюмри.
“21-го сентября все вместе отправляемся в Гюмри. Напомню, что с этого года мы начинаем процесс проведения главного мероприятия ко Дню независимости в областях. Первое такое мероприятие пройдет 21-го сентября в Гюмри", - написал он на своей странице в Facebook.
По его словам, аппарат правительства обещает незабываемое мероприятие, а опыт прошлого года показал, что это обещание можно претворить в жизнь.
"И чтобы праздник не отдалялся от Еревана, и чтобы другие города тоже обрели праздничный вид, считаю, что те наши граждане, которым охота, могут украсить свои балконы, выходящие на улицы, с мотивами независимости. Даже есть идея провести конкурс на лучшее здание", - добавил он.
Никол Пашинян добавил, что самый простой способ придать зданию праздничный вид – вывесить государственный флаг Армении из окна или с балкона.
12:49 22/09/2018  |  Лента новостейПашинян: в мероприятиях по случаю Дня независимости Армении участвовали десятки тысяч людей, но ни одного инцидента не зафиксировано