Վարչապետն ընդունել է «Լիդիան ինթերնեյշնլ» ընկերության ժամանակավոր նախագահ և գործադիր տնօրեն Էդվարդ Սելլերսին 09/06/2019   18:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Լիդիան ինթերնեյշնլ» ընկերության ժամանակավոր նախագահ և գործադիր տնօրեն Էդվարդ Սելլերսին և «Լիդիան Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանին: Այս մասին հայտնում են  ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Ամուլսարի ծրագրի շուրջ ստեղծված իրավիճակին վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Ամուլսարի հանքի վերաբերյալ իրականացված միջազգային փորձաքննության եզրակացությանը, դրա վերլուծության արդյունքներին և բարձրացված խնդիրներին:

Пашинян встретился с временным президентом и гендиректором компании “Lydian International” 09/06/2019   18:12  |  Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян принял временного президента и генерального директора компании “Lydian International” Эдварда Селлерса и генерального директора компании “Lydian Armenia” Айка Алояна.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в ходе встречи собеседники обсудили ситуацию вокруг Амулсарского проекта. В частности, были затронуты заключение проведенной на руднике Амулсара международной экспертизы, результаты его анализа и поднятые проблемы.
Пашинян также встретился сегодня с представителями населения Джермука.Пашинян обсудил с представителями жителей Джермука ситуацию вокруг Амулсара