Ոչ մի ապօրինի կոմպրոմիս չի լինելու. Կառավարության հետ ոչ մեկ չի կարող շանտաժով խոսել. Վարչապետ 07/18/2019   12:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարդկանց շատ նեղ շրջանակ երկար տարիներ իր կոռուպցիոն կապերով ստեղծել է որոշակի լծակներ, ցանց և այսօր մենք գործ ունենք այդ ցանցի հետ։
Կառավարության հուլիսի 18-ի նիստում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով երեկ երեկոյան Իջևանում տեղի ունեցած իրադարձություններին։
«Չեմ բացառում, որ այս գործողությունները նաև թիկունքից, ետնաբեմերից կառավարվում են պոտենցիալ այն մարդկանց կողմից, որոնք անխուսափելիորեն կրելու են քրեական պատասխանատվություն», - ընդգծեց վարչապետը։ Նա ավելացրեց, որ ապօրինի ոչ մի կոմպրոմիս չի լինելու և ՀՀ կառավարության հետ ոչ մեկ չի կարող շանտաժով խոսել։ Վարչապետը կարևորեց, որ սա գործնականում կյանքի կոչելն իրավապահ համակարգի խնդիրն է։
Վարչապետը նկատեց, որ Տավուշի մարզն այսօր զբոսաշրջության առումով ամենադինամիկ զարգացումն ապահովող մարզն է. «Հարյուրավոր մարդիկ գալիս են ուղղակի անտառով քայլելու, և մեր հայրենակիցներին պետք է հասցնենք նրան, որ անտառը չկտրելով ավելի մեծ գումարներ կարող են աշխատել», - նշեց վարչապետը։
10:41 18/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱպօրինի ծառահատումները կասեցնելու ենք ամենայն վճռականությամբ. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)

Пашинян об инциденте в Иджеване: никто не может говорить с правительством Армении на языке шантажа 07/18/2019 12:38 | Лента новостей
Узкий круг людей долгие годы благодаря своим коррупционным связям создал рычаги, сети, и сегодня мы имеем дело с этой сетью, сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян на сегодняшнем заседании правительства, комментируя вчерашние события в Иджеване.
“Не исключаю, что эти действия управляются из-за кулис другими потенциальными лицами, которые неизбежно будут привлечены к уголовной ответственности”, - подчеркнул премьер.
Он добавил, что никакого незаконного компромисса не будет, и никто не может говорить с правительством Армении на языке шантажа. Премьер-министр указал, что реализовать это на практике – задача правоохранительных органов.
Пашинян также отметил, что Тавушксая область сегодня является одним из динамично развивающихся туристических направлений в республике.
“Сотни людей приезжают, чтобы просто пройтись по лесу. И мы должны донести до наших соотечественников, что они могут заработать гораздо больше денег без вырубки деревьев в лесу.