Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է օպերատիվ շտաբ. այն գլխավորելու է Ֆելիքս Ցոլակյանը 07/16/2019   14:42
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել Աղետների ռիսկերի նվազեցման, հնարավոր արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման, ինչպես նաև դրանց հետևանքների վերացմանն ուղղված միջոցառումների իրականացման և ըստ մասնագիտական ոլորտների առաջարկությունների ներկայացման նպատակով օպերատիվ աշխատանքային խումբ (շտաբ) ստեղծելու մասին։
Օպերատիվ աշխատանքային շտաբը գլխավորելու է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը։
Հանձնարարվել է կազմակերպել աղետների ռիսկերի նվազեցման, հնարավոր արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման, ինչպես նաև դրանց հետևանքների վերացմանն ուղղված միջոցառումները։

Пашинян распорядился о создании оперативного штаба по снижению рисков стихийных бедствий в Армении 07/16/2019 15:16 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение о создании оперативного штаба для проведения мероприятий по снижению рисков стихийных бедствий, предотвращению возможных чрезвычайных происшествий, а также ликвидации их последствий,. Текст решения опубликован на сайте правительства.
Никол Пашинян утвердил состав оперативного штаба. Его возглавит министр по чрезвычайным ситуациям Армении Феликс Цолакян.
Оперативная рабочая группа будет периодически представлять премьер-министру информацию о ходе и результатах мероприятий, а также по необходимости выступать с предложениями.