Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել Էռնեկյան խմբի Հայաստանի մասնաճյուղի տնօրենի հետ 06/04/2019   15:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 4-ին հանդիպում է ունեցել Էռնեկյան խմբի Հայաստանի մասնաճյուղի տնօրեն Խորխե Դել Ագիլա Էռնեկյանի հետ:
Ինչպես  հայտնեցին Ար ցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Էռնեկյան խումբն ակտիվորեն ներգրավված է Արցախի տարբեր ոլորտների զարգացման գործում՝ հույս հայտնելով, որ կազմակերպության հետ սերտ փոխգործակցությունը կպահպանվի նաեւ ապագայում:

Президент Арцаха встретился с директором армянского филиала группы «Эрнекян» 06/04/2019   15:36  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 4 июня встретился с директором армянского филиала группы «Эрнекян» Хорхе Дель Агила Эрнекяном.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха,  в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления в Арцахе ряда программ.
Президент Саакян с удовлетворением отметил, что группа «Эрнекян» активно вовлечена в развитие разных сфер Арцаха, выразив надежду, что тесное взаимодействие с организацией будет сохранено и впредь.
Во встрече приняли участие госминистр Республики Арцах Григорий Мартиросян, другие должностные лица.