Զոհերի ընտանիքներից բացի նաև մենք ենք շատ տուժել. Լևոն Քոչարյան 05/15/2019   14:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի տղան՝ Լևոն Քոչարյանը, այսօր լրագողների հետ զրույցում ասաց, որ պատրաստ է հանդիպել մարտի 1-ի զոհերից Գոռ Քլոյանի հոր՝ Սարգիս Քլոյանի հետ:
Լևոն Քոչարյանը նշեց, որ ինքը զոհերի համար ցավում է, բայց կարծում է, որ զոհերի ընտանիքներից բացի նաև իրենք են տուժել:
‹‹Նաև մենք ենք շատ տուժել, որովհետև բոլորդ գիտեք՝ ինչպես են 10 տարի շարունակ այդ ամենը փորձում մեզ հետ կապել››,-ասաց Լևոն Քոչարյանը:
Լրագրողի հարցին, թե ովքեր են դա փորձում անել՝Լևոն Քոչարյանը պատասխանեց, որ առաջին հերթին հենց ՀԺ թերթի նախկին գլխավոր խմբագիրը (Նիկոլ Փաշինյան- խմբ.):
Քոչարյանը շեշտեց նաև, որ ինքը Փաշինյանի հասցեին մեղադրանք չի ներկայացնում, այլ փոխանցում է իրականությունը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 1-ի զոհերից Գոռ Քլոյանի հայրը՝ Սարգիս Քլոյանը, ավելի վաղ ցանկություն էր հայտնել հանդիպելու Լևոն Քոչարյան հետ, որպեսզի նրան ասեր՝ «Աստված պահի քո ձագին, ո՞նց էր համը իմ ձագի…»։

Левон Кочарян выразил готовность встретиться с Саркисом Клояном 05/15/2019 15:22 | Лента новостей
Сын второго президента Армении Роберта Кочаряна Левон Кочарян выразил готовность встретиться с Саркисом Клояном - отцом одной из жертв событий 1 марта 2008 года Гора Клояна.
Левон Кочарян отметил, что он сожалеет о жертвах, однако, по его словам, помимо семей погибших, пострадали также и они.
“Мы тоже очень пострадали, потому что вы все хорошо знаете, что на протяжении уже 10 лет все это пытаются связать с нами”, - сказал Левон Кочарян.
На вопрос журналиста о том, кто эти события пытается связать с его семьей, Левон Кочарян ответил: “В первую очередь бывший главный редактор газеты "Айкакан жаманак"(Никол Пашинян- Прим.ред.)”.
Левон Кочарян также отметил, что он не выдвигает обвинений в адрес Никола Пашиняна, а просто описывает реальность.