«Իմ նախաձեռնությամբ հանդիպել եմ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ». Արմեն Աշոտյան 05/14/2019 14:54 | Մեկնաբանություն
« «Ուսադիրներս» ոչ միայն ներում են գործող իշխանության հետ քննարկել երկրի համար արդիական հարցեր, այլևս պարտադրում են շարունակել ծառայությունս Հայրենիքին»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Արմեն Աշոտյանը անդրադառնալով մամուլի հրապարակմանը, թե երեկ «գաղտնի» այցելել է Ազգային ժողով:
«Ի արձագանք այսօր մամուլում հրապարակված տեղեկատվությանը հայտնում եմ, որ՝
1. Իմ նախաձեռնությամբ հանդիպել եմ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
2. Հանդիպումը նվիրված էր Հայաստանի արտաքին քաղաքականության և խորհրդարանական դիվանագիտության մի շարք հարցերին: Առավել մանրամասն, հասկանալի պատճառներով, ներկայացնելու կարիք չկա:
3. Հանդիպման ընթացքից և արդյունքներից գոհ եմ:
4. Հանդիպումը գաղտնի չէր, ԱԺ-ում գաղտնի հանդիպումներ չեն լինում, առնվազն մի քանի տասնյակ մարդ տեսնում է: Այսօրվա արտահոսքը դրա վկայությունն է:
5. Անկախ քաղաքական տարաձայնություններից, կան պետական և ազգային կարևորության հարցեր, որոնց հետ կապված «ուսադիրներս» ոչ միայն ներում են գործող իշխանության հետ քննարկել երկրի համար արդիական հարցեր, այլևս պարտադրում են շարունակել ծառայությունս Հայրենիքին»:

Армен Ашотян рассказал о встрече с Араратом Мирзояном 05/14/2019   17:46  |  Лента новостей
Экс-председатель Постоянной комиссии по внешним отношениям Национального Собрания предыдущего созыва, заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян подтвердил муссируемые в СМИ сведения о встрече со спикером Национального Собрания Армении Араратом Мирзояном.
Ашотян рассказал о встрече на своей странице в соцсети Facebook.
Он отметил, что по собственной инициативе провел встречу с председателем НС Араратом Мирзояном.
Встреча, по его словам,  была посвящена ряду вопросу внешней политики Армении и парламентской дипломатии.
“Более подробно, по понятным причинам, представлять не нужно. Я доволен ходом и результатами встречи”, - рассказал Армен Ашотян.
Он заявил, что встреча не была секретной, тайных встреч в НС не бывает, по меньшей мере, несколько десятков человек могут это видеть. Как отметил он, сегодняшняя утечка является тому  доказательством
“Вне зависимости от политических разногласий, есть вопросы государственной и национальной важности, в связи с которыми "погоны" не только прощают обсуждение актуальных для страны вопросов с действующей властью, а более того, обязывают продолжать служение Родине”, - написал Армен Ашотян.