Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր 05/06/2019   17:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Ջորջ Քենթին:  Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ պաշտպանության նախարարն ամփոփել է փոխգործակցության շրջանակներում իրականացվող ծրագրերի ընթացքը` գոհունակություն հայտնելով համագործակցության ներկա մակարդակի կապակցությամբ:
Ջորջ Քենթն իր հերթին ներկայացրել է ԱՄՆ կառավարության մոտեցումներն արդի միջազգային մարտահրավերների առնչությամբ` նշելով աշխարհի տարբեր հատվածներում տեղի ունեցող զարգացումների կարգավորման ԱՄՆ տեսլականը:
13:37 17/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը
19:00 16/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը պատրաստ է Սիրիայում իր մարդասիրական առաքելության գործողությունները համադրել ԱՄԶԾ աշխատանքների հետ
20:25 10/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԱՊՀ ՀՕՊ համադրման կոմիտեի նիստի մասնակիցներին

Давид Тоноян и Джордж Кент обсудили вопросы армяно-американского сотрудничества в сфере обороны 05/06/2019   17:47  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Давид Тоноян 6 мая помощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Джорджа Кента. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи обсуждались вопросы армяно-американского двустороннего сотрудничества в сфере обороны. Министр обороны Армении подвел итоги процесса реализации осуществляемых в рамках взаимодействия программ, выразив удовлетворение текущим уровнем сотрудничества.
В свою очередь Джордж Кент представил подходы правительства США в связи с стоящими перед международным сообществом вызовами, отметив видение США по урегулированию происходящих в различных частях мира процессах. В ходе встречи обсуждались также вопросы, касающиеся региональной безопасности.